ДИНАМІКА НІТРАТНОГО АЗОТУ В МІЖРЯДДЯХ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ ПІД ВПЛИВОМ РІЗНИХ СИСТЕМ ЇХ УТРИМАННЯ
Анотація
Вміст нітратного азоту в ґрунті залежить не тільки від внесення мінеральних добрив, але і від системи утримання міжрядь саду. Використані в експерименті сидеральні культури: люпин, гірчиця, горох, вико-вівсяна суміш за досить короткий період у 2,5 місяця створюють біомасу, інтенсивне розкладання якої навесні поповнює ґрунт доступною для рослин мінеральною формою азоту, у тому числі і нітратною. Навесні та в період закладання генеративних бруньок у всіх варіантах досліду вміст нітратів у ґрунті підвищувався, а восени після збирання плодів – знижувався. Протягом вегетації найвищий вміст нітратного азоту у ґрунті спостерігався на варіантах з посівом сидеральних культур, а найменший – на варіанті з природним залуженням.Посилання
Васкан Г. К. Системы содержания почвы в садах / Г. К. Васкан. – Кишинев: ЦК КП Молдавии, 1970. – 362 с.
Власюк П. А. Биологические элементы в жизнедеятельности растений / П. А. Власюк– К.: Наукова думка, 1963. – 516 с.
Копитко П. Г. Удобрення плодових і ягідних культур / П. Г. Копитко. – К.: Вища школа, 2001. – 206 с.
Панников В. Д. Почва, климат, удобрение и урожай / В. Д. Панников, В. Г. Минеев. – М.: Агропромиздат, 1987. – 512 с.
Рубин С. С. Содержание почвы и удобрение в интенсивных садах / С. С. Рубин. – М.: Колос, 1983. – 272 с.
Физиология плодовых растений / Пер. с нем. Л. К. Садовской, Л. В. Соловьевой, Л. В. Швергуновой; ред. и предисл. Р. П. Кудрявца. – М.: Колос, 1983. – 416 с.
Физиология сельскохозяйственных растений: кн. в 12 т. / [ред. тома Б. А. Рубин]. – М.: Моск. университет, 1968 – Т. 10. – 327 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).