ВПЛИВ МІНІМІЗАЦІЇ ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ НА СТРУКТУРНИЙ СТАН ЧО-РНОЗЕМУ ЗВИЧАЙНОГО
Анотація
Встановлено, що зниження інтенсивності обробітку ґрунту сприяє покращенню структурного стану чорнозему звичайного. Вміст агрономічно цінних агрегатів у шарі 0–30 см за мінімального й нульового обробітку підвищувався порівняно з оранкою. Аналогічно змінювався й вміст водостійких агрегатів.
Посилання
Пліско І. В. Вплив добрив, способів обробітку та агрофізичних параметрів чорноземного ґрунту на врожай культур / І. В. Пліско // Вісник ХНАУ. – 2004. – Випуск 6. – С. 251–256.
Медведєв В. В. Структура ґрунту як екологічний чинник / В. В. Медведєв // Вісник ХНАУ. – 2009. – Випуск 3. – С. 25–31.
Інноваційні тенденції в обробітку грунтів / [Медведєв В. В., Лактіоно-ва Т. М., Почепцова Л. Г., Ламар Р.] // Агрохімія і ґрунтознавство. Спец. випуск до VII з’їзду УТГА. – Книга перша. – Харків, 2006. – С. 79–94.
Вершинин П. В. Почвенная структура и условия ее формирования / П. В. Вершинин. – Л. : ?зд-во АН СССР, 1958. – 188 с.
Медведев В. В. Оптимизация агрофизических свойств черноземов / В. В. Медведев. – М. : Агропромиздат, 1988. – 160 с.
Петренко Л. Р. Смена биологической активности чернозема типичного сильносмытого северной лесостепи УССР под влиянием почвозащитных технологий возделывания сельскохозяйсвенных культур : автореф. дис…канд. с.-х. наук : спец. 06.01.03 «Почвоведение» / Л. Р. Петренко. – К., 1982. – 24 с.
Рамазанов Р. Я. Влияние приемов обработки и удобрений на агрофизи-ческие свойства серой лесной почвы (Башкирия) / Р. Я. Рамазанов, Ф. Х. Хазиев, Х. ?. Ганиев // Почвоведение. – 2001. – № 3. – С. 338–347.
Танчик С. П. Вплив систем основного обробітку ґрунту на структурно-агрегатний склад його та продуктивність озимої пшениці в Лісостепу України [Електронний ресурс] / С. П. Танчик, В. Ю. Ямковий // «Наукові доповіді НУБіП». – 2009. – Вип. 2 (14). – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/e–journals/Nd/2009–2/09tspsou.pdf.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).