ГУМУСОНАКОПИЧЕННЯ В РІЗНОЯКІСНИХ ЗА ЛІТОГЕННИМ СКЛАДОМ ТЕХНОЗЕМАХ В УМОВАХ ПІВДЕННОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
Анотація
Наведено результати дослідження процесів гумусонакопичення й трансформації фітомаси рослин в органічну речовину на перших етапах біологічного освоєння техноземів, сформованих з потенційно родючих гірських порід на рекультивованих землях. Установлена залежність темпів накопичення гумусу в різноякісних моделях техноземів від насиченості агросукцесій багаторічними фітомеліоративними агроценозами.Посилання
Забалуев В. А. Приемы создания высокопродуктивных многолетних аг-рофитоценозов при сельскохозяйственной рекультивации вскрышных горных пород / В. А. Забалуев // Збірник наукових праць Луганського державного аграр-ного університету. − 2002. − № 18 (30).− С. 25−32.
Забалуев В. А. Формирование агроэкосистем рекультивированных зе-мель в Степи Украины: эдафическое обоснование : монографія / В. А. Забалуев. – К. : ТОВ «Центр інформаційних технологій». – 2010. – 261 с.
Масюк Н. Т. Вскрышные горные породы как объект исследования, осо-бенности его познания, методические трудности и некоторые пути их преодо-ления / Н. Т. Масюк // Создание высокопродуктивных агробиоценозов в техно-генном ландшафте. − Днепропетровск, 1975. – Т. 31. – С. 3–54.
Масюк Н. Т. Экология нарушенных горных пород: состав, свойства, ресу-рсы, классификация / Н. Т. Масюк // Проблемы охраны, рационального исполь-зования и рекультивации черноземов. – М. : Наука, 1989. – С. 139–166.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).