Вміст гідрослюдистих мінералів в чорноземі типовому
Ключові слова:
Чорнозем типовий, валовий калій, мулиста фракція, гідрослюди, резервиАнотація
У ґрунтовому покриві Лісостепової зони переважають чорноземи типові, що складають майже 5% загальної площі орних земель. У більшості ґрунтів калій знаходиться, переважно, в мінеральній його частині, у складі кристалічної гратки первинних та вторинних мінералів, як в обмінному, так і необмінному або поглиненому стані, в колоїдах ґрунту. Найбільш доступним для рослин резервом цього елементу в ґрунті є гідрослюди, вермікуліти, монтморилоніти, польові шпати. Таких мінералів достатньо в ґрунтах чорноземного типу Степової і Лісостепової зон. Нашим завданням було визначити вміст тонкодисперсної фракції чорнозему типового, вміст валового калію, визначити вміст гідрослюд, як найбільш доступного резерву калійного живлення рослин. А знання складу та властивостей мінеральних калієвих сполук в ґрунтах має велике значення для правильного та ефективного використання калійних добрив##submission.downloads##
Опубліковано
2017-01-03
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).