Калійне живлення рослин кукурудзи за різних систем застосування добрив
Ключові слова:
кукурудза на зерно, урожайність, якість врожаю, калійне живлення, удобренняАнотація
Наведені результати агрохімічних досліджень впливу калійного режиму ґрунту на урожайність кукурудзи на зерно. Проаналізовані показники калійного режиму лучно-чорноземного карбонатного ґрунту, вміст калію в рослинах кукурудзи, вплив калійного живлення на урожайність та якість зерна культури. Польовий стаціонарний дослід проведений на лучно-чорноземному карбонатному ґрунті Правобережного Лісостепу України. Ґрунт дослідної ділянки має низький природний вміст калію, що дозволяє виокремити дію різних доз калійних добрив. На основі аналізу даних вмісту калію в ґрунті й рослинах у різні фази осту й розвитку рослин, зроблені висновки щодо ефективності застосування калійних добрив. Багаторічні стаціонарні дослідження власні й інших дослідників показали що, незалежно від сортотипу, кукурудза позитивно реагує на комплексне удобрення й підвищення норми добрив. Доведено, що застосування добрив у нормі N135P135К202 є дієвим фактором оптимізації калійного живлення рослин кукурудзи, підвищення урожайності та якості зерна, поліпшення калійного фонду ґрунту.##submission.downloads##
Опубліковано
2017-01-03
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).