Польова схожість насіння та густота стояння рослин гороху посівного залежно від удобрення та інокуляції
Ключові слова:
горох посівний, інокуляція, удобрення, сорт, технологія вирощування, польова схожістьАнотація
У статті наведено результати дослідження щодо впливу удобрення та інокуляції насіння гороху посівного на рівень польової схожості та густоти стояння рослин у стадію ВВСН 09. Встановлено, що в Правобережному Лісостепу України на чорноземі глибокому типовому малогумусному польова схожість залежала безпосередньо від гідротермічних умов кожного звітного року окремо, що у поєднані з факторами, які ми вивчали, відіграли відповідну роль у формуванні даного показника і, як результат, позначились на продуктивності сортів гороху посівного.Посилання
Глазунова Н. Н. Продуктивность сортов гороха при разных технологиях выращивания семян. / Н. Н. Глазунова / Вестник Алтайского государственного аграрного университета. – 2011. – Т. 77. – № 3. – С. 9-13.
Грицаєнко З. М. Методи біологічних та агрохімічних досліджень рослин і ґрунтів [Текст] / З. М. Грицаєнко, А. О. Грицаєнко, В. П. Карпенко. К.: ЗАТ «НІЧЛАВА», 2003. – 320с.
Камінський В. Ф. Значення сорту в сучасних технологіях вирощування зернобобових культур / В. Ф. Камінський //Корми і кормовиробництво. – 2006. – № 57. – С 84-94.
Мікробні препарати в сучасних аграрних технологіях (науково-практичні рекомендації) [Текст] / За ред. В. В. Волкогона. – К., 2015. – 248с.
Петриченко, В. Ф. Шляхи підвищення продуктивності гороху в умовах Лісостепу України / В. Ф. Петриченко, Т. Є. Лісова // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. – 2001. – Вип. 9. – С. 74-77.
Cherniy V. Efficiency of symbiotic nitrogen fixation in legumes (soybean, peas, chickpeas), based on cropping technology on black soils [Тext]: Die rolle der bodenmikroorganismen bei der ernahrung von kulturpflanzen / V. Cherniy, E. Scherbakova, V. Kalenskiy, N. Novytcka, S. Kalenska, V. Pylypenko // Intern. Wissenschaftliche konferenc (Anhalt – Bernburg - Strenzfeld,Germany). – 2016. – Р. 12-13.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).