Особливості удобрення кукурудзи за її вирощування на чорноземі типовому в Лісостепу України
Ключові слова:
кукурудза, мінеральні та органічні добрива, «Поліміксобактерин», азотфіксація, емісія N2OАнотація
В умовах тривалого польового досліду на чорноземі типовому вивчено вплив різних видів, норм добрив та мікробного препарату «Поліміксобактерин» на перебіг процесів азотфіксації і біологічної денітрифікації в ризосферному ґрунті рослин кукурудзи. Доцільними в екологічному відношенні є норми мінеральних добрив, які не перевищують N90P90K90. Ефективність мінеральних добрив підвищується за використання мікробного препарату «Поліміксобактерин».
Економічно й екологічно привабливим є застосування гною у технологіях вирощування кукурудзи. Проте удобрення гноєм супроводжується високим рівнем емісії N2O. Перспективним є отримання і застосування компостів на основі гною. За використання гною та біокомпостів нівелюється ефективність передпосівної бактеризації, що слід враховувати за планування систем удобрення.
Посилання
Кукуруза: выращивание, уборка, хранение и использование / Под ред. Шпаара Д. // К.: ?зд. «Зерно», 2012. – 464 с.
Асеева ?. В. Методы почвенной микробиологии и биохимии / [?.В. Асеева, ?.П. Бабьева, Б.А. Бызов и др.]; под ред. Д.Г. Звягинцева. – М.: МГУ, 1991. – 304 с.
Доспехов Б. А. Методика полевого опыта / Б. А. Доспехов – М. : Колос, 1979. – 376 с.
Волкогон В. В. Методологічні аспекти визначення екологічно доцільних доз мінерального азоту в землеробстві / В. В.Волкогон // Агрохімія і ґрунтознавство. – 2006. – Спецвипуск, кн.. 3. – С. 17-19.
Волкогон В. В. Биологическая трансформация азота. Направленность процессов при различных уровнях удобрения сельскохозяйственных культур / В. В. Волкогон //Palmarium Academic Publishing, 2013. – 116 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).