Вплив забур'яненості на урожай та якість насіння соняшнику
Ключові слова:
соняшник, бур’яни, конкурентні відносини, насіння, якість насіння соняшника, кореляція, агроценозАнотація
Досліджено вплив забур’яненості посівів на урожай та якість насіння соняшнику в Правобережному Лісостепу України. Максимальний урожай насіння соняшнику і його якість одержано на ділянках, де увесь період вирощування культурні рослини не мали конкуренції за фактори життя з боку бур’янів. Критичний період конкуренції між соняшником й бур’янами залежить від рівня забур’яненості, тривалості конкурентних відносин та довжини вегетаційного періоду. Соняшник у початковий період росту і розвитку має низьку конкурентну здатність за фактори життя порівняно з бур’янами.Посилання
Матюха Л. П. Бур’яни в степовому землеробстві / Л. П. Матюха // Захист рослин. – 2001. – №9. – С. 10-12.
Танчик С. П. Біологічні передумови застосування інтегрованої системи захисту посівів кукурудзи та соняшника від бур’янів / С. П. Танчик// Вісник аграрної науки. – 2005. – №2. – С. 61-66.
Танчик С. П. Агроценоз соняшнику без зайвих конкурентів / С. П. Танчик // Карантин і захист рослин. – 2016р. – №2-3. – С. 60-64.
Ткаліч І. Д. Урожайність гібридів соняшнику в різні за погодними умовами роки/ І. Д. Ткаліч, О. Л Марчук// Агроном. – 2012. – №1 – С. 128-134.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).