Формування мікробного комплексу чорнозему реградованого за різних систем удобрення
Ключові слова:
чорнозем реградований, фізіологічні групи мікроор¬ганізмів, системи удобрення, органічна речовинаАнотація
Дослідження мікробного біому, вивчення біорізноманіття і просторово-функціональної структури мікробного комплексу є важливим елементом оцінки впливу різних агротехнічних заходів на ґрунти.
У статті наведені результати щодо впливу інтенсивної, органічної і маловитратної системи удобрення на кількість гуматрозкладаючих, педотрофних, амоніфікуючих та амілолітичних груп мікроогранізмів, а також мікроміцетів. Встановлено, що найбільша кількість мікроорганізмів, які розкладають органічні форми азоту, отримана за органічної системи – 3,1 млн. КУО в 1 га. с. г., найменша – 2,2 млн. КУО в 1 га. с. г. – за інтенсивної системи.
За співвідношенням чисельності гуматсинтезуючих мікроорганізмів до гуматсинтезуючих найменший показник і найгірші умови для збереження органічної речовини грунту отримані за інтенсивної системи (Кг=3,1), за маловитратної цей показник дещо вищий (Кг=4,1) і найкращі умови формуються за органічної системи (Кг=4,5).##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).