Вплив ніобійвмісних нанокомпозитів на мікофлору насіння та ростові параметри проростків кукурудзи
Ключові слова:
нанокомпозити, кукурудза, мікофлора насіння, рос¬тові параметри, зберіганняАнотація
Вивчено вплив нанокомпозитів на основі сапонітів на ураженість насіння фітопатогенними грибами та ростові параметри проростків кукурудзи середньостиглого гібриду Харківський 340МВ. Встановлено високу ефективність нанокомпозитів проти грибів роду Penicillium та Fusarium та відмічена стимулююча дія нанокомпозитів на ріст і розвиток проростків кукурудзи.
Спостерігалось стимулювання нанокомпозитами енергії проростання та лабораторної схожості насіння в середньому на 10 %, а рос-тові параметри (довжина кореневої системи, проростка) збільшувались на 50-70 % у порівнянні з контролем.
Відмічено, що відсоток зернівок кукурудзи, уражених грибами, у варіантах з використанням нанокомпозитів зменшувався у порівнянні із контрольним варіантом в середньому на 7-14 %.Посилання
Круглов Ю. В. Микрофлора почвы и пестициды / Ю. В. Круглов. – М.: Агропромиздат, 1991. – 129 с.
Жихарев ?. В. Нанотехнологии в мире и Украине: проблеми и перспективи / ?. В. Жихарев, В. ?. Ляшенко // Економічний вісник Донбасу. – 2007. – № 1. – С. 117-145.
Дудка Є. Л. Мікофлора зерна кукурудзи / Є. Л. Дудка, Н. І. Пінчук, Л. І. Панчик // Хранение и переработка зерна. – 2002. – № 8. – С. 27-28.
Ситар О. В. Нанотехнології в сучасному сільському господарстві / О. В. Ситар, Н. В. Новицька, Н. Ю. Таран // Фізика живого. – 2010. – Т. 18. – № 3. – С. 113-116 c.
Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості: ДСТУ 4138-2002. – [Чинний від 2004-01-01]. – К.: Держспоживстандарт України, 2003. – 173 с. – (Національний стандарт України).
Carniato F. On the Properties of a Novel V-Containing Saponite Catalyst for Propene Oxidative Dehydrogenation / C. Bisio, G. Gatti, S. Roncoroni, S. Recchia, L. Marchese // Catalysis Letters. – 2009. – Vol. 131, Issue 1-2. – P. 42-48. doi:10.1007/s10562-009-0049-1.
Guidotti M. An efficient ring opening reaction of methyl epoxystearate promoted by synthetic acid saponite clays / R. Psaro, N. Ravasio, M. Sgobba, F. Carniato, C. Bisio, G. Gatti, L. Marchese // Green Chemistry. – 2009. – Vol. 11, Issue 8 – P. 1173-1178. doi: 10.1039/b900863b.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).