Вплив сонячного світла на розмноження шкідників пшениці озимої за no-till технології в Лісостепу України
Ключові слова:
No-till технологія, пшениця озима, виробництво, біологія та екологія фітофагів, погодно-кліматичні фактори, урожай¬ність, прибутковістьАнотація
У статті висвітлені результати досліджень значення впливу сонячних променів на розмноження основних видів шкідників пшениці озимої на основних етапах органогенезу рослин. Проведено оцінку особливостей впливу сонячного та геокліматичного впливу на стадії розвитку фітофагів зернових культур в Лісостепу України. На основі статистичних даних щодо динаміки чисельності шкідників проведено дослідження впливу їх на врожайність пшениці озимої за No-till технології за останні 25 років.
Проведено аналіз впливу геокліматичних факторів на життєдільність основних видів ґрунтових, стеблогризучих та колосових шкідників пшениці озимої за No-till технології. Обгрунтовано систему заходів контролю фітофагів, що дозволяють виявити та удосконалити новітні системи No-till технології в Лісостепу України. Визначена роль і особливості нерегульованих факторів, що впливають на перезимівлю комплексу шкідливих видів комах: зимових температур повітря, тривалості періоду поктриття грунту снігом, товщини снігового покриву.
Посилання
Фокін А. В. Оцінка ризику акліматизації південної совки (Spodop-tera eridania Cramer) на території Європи та України / А. В. Фокін // Науко¬вий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. – 2010. – Вип.145. – С. 184-190.
Буянкин Н. ?., Роль светового фактора в повышении продуктив¬ности полей//Вестник Буяалтийского федерального университета им. ?. Канта. – 2012. – № 7. – С. 128-133.
Рейкоски Д. Преимущества системы no-till в рамках почвозащит¬но¬го земледелия / Д. Рейкоски, К. Е.Секстон // Посів по no-till технології : Перев. с англ. – Днепропетровск, 2007. – С. 21-32.
Белецкий Е. Н. Теория и технология многолетнего прогноза // За¬щи¬та и карантин растений / Е. Н. Белецкий. – 2006. – №5. – С. 46-50.
Лебідь Є. М. Структура посівних площ і сівозміни в умовах недос-татнього зволоження. / Є. М. Лебідь, П. І. Бойко. // Пропозиція. –2000. – №7. – С. 38-40
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).