Динаміка чисельності популяцій диких тварин економічно цінних видів у відносинах «хижак-жертва» (на прикладі Чернігівської області)
DOI:
https://doi.org/10.31548/bio2016.01.012Анотація
Проведено комплексне дослідження показників системи гемостазу в телят, які перехворіли на токсичну форму диспепсії. У період клінічного одужання тварин встановлено зміни показників коагуляційних і фібринолітичних процесів, які мають компенсаторний характер, спрямований на відновлення рівноваги в системі. Доведено, що індикатором ступеня активації системи зсідання крові за ентеропатології новонароджених телят є вміст розчинних фібрин-мономерних комплексів, які рекомендується визначати на всіх етапах лікуванняПосилання
Делеган І.В., Делеган І.І. Біологія лісових звірів і птахів. – Львів: Поллі, 2005. – 600 с.
Делеган І.І., Лущак М.М., Делеган І.В. Шляхи вирішення проблеми вовків // Науковий вісник НЛТУ України: Зб. наук.-техн. праць. – 2014. – Вип. 24.7. – С. 42–46.
Динаміка чисельності популяції лисиці в Україні / Домніч В.І., Вязовська А.Г., Домніч А.В., Делеган І.В. // Науковий вісник НЛТУ України: Зб. наук.-техн. праць. – 2010. – Вип. 20.14 – С. 22–32.
Жила С. Вовк, дикі копитні та велика рогата худоба на півночі Житомирщини: вибірковість хижацтва // Праці теріологічної школи : Фауна в антропогенному середовищі. –
Вип. 8. – С. 160–164.
Лущак М.М., Делеган І.В., Гунчак М.С. Лис звичайний (VUPES VULPES LINNAEUS, 1758) в Карпатах // Науковий вісник НЛТУ України: Зб. наук.-техн. праць. – 2006. – Вип. 16.5 – С. 38–41.
Ражуленко М. Антропогенний вплив на популяції хижих ссавців в межах території Середнього Придніпров’я // Праці теріологічної школи: Фауна в антропогенному середовищі. – 2006. - Вип. 8. – С. 160–164.
Сагайдак А., Шквиря М. Роль вовка в мисливському господарстві Українського Полісся // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. – 2002. – Вип. 30. – С. 90–92.
Одум Ю. Основы экологии / Под ред. Н. П. Наумова. – М.: Мир, 1975. – 738 с.
Шквиря М. Моніторингові дослідження великих хижих ссавців Українського Полісся // Наук. вісник Ужгородського ун-ту. Сер. біол. – 2005. – Вип. 17. – С. 100–104.
Крижанівський В. І. Матеріали для оцінювання видового багатства ссавців, асоційованих з агроландшафтами України // Агробіорізноманіття України: теорія, методологія, індикатори,
приклади. Кн. 1/ За ред. О.О. Созінова, В. І. Придатка. – К.: ЗАТ ≪Нічлава≫, 2005. – С. 114–127.
Придатко В. Стан видів: дикі (мисливські) ссавці // Агробіорізноманіття України: теорія, методологія, індикатори, приклади. Кн. 1/ За ред. О.О. Созінова, В.І. Придатка. – К.: ЗАТ ≪Нічлава≫, 2005. – С. 265–271.
Сивирежев Ю.М., Логофет Д.О., Устойчивость биологических сообществ. – М.: Наука, 1978. – 352 с.
Доповідь про стан навколишнього природного середовища в Чернігівській області за 2013 р. / Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА. – Чернігів, 2014. – 252 с.
Жила С. Рись в Українському Поліссі: стан популяції та поширення // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. – 2002. – Вип. 30. – С. 61–64.
Роженко М. Живлення деяких диких ссавців у антропогенному ландшафті Причорномор’я
// Праці теріологічної школи: Фауна в антропогенному середовищі. – 2008. – Вип. 8. – С. 191–200.
Шквиря М.Г., Колесніков М. О. Особливості поширення та поведінки вовка в Україні // Вісник зоології: Зб. наук.-техн. праць. – 2008. – 42, № 2. – С. 143–152.
Лебедєва Н. І Залежність біотопічного розподілу лисиці звичайної (Vulpes vulpes L., 1758) у нижньому Подніпров’ї від ступеню антропогенного тиску // Зб. Запорізького нац. ун-ту:
Біол. науки. – Запоріжжя: Запорізький нац. ун-т, 2007. – № 1. – С. 117–121.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).