ІНТРОДУКЦІЯ ПІВДЕННИХ СОРТІВ І СОРТОЗРАЗКІВ КОНОПЕЛЬ У КРАЇНИ ЄВРОПИ
Анотація
Розглянуто питання щодо впливу південних сортів і сортозразків конопель з Італії, Чилі, Японії та інших країн на вміст каннабіноїдних сполук, особливо тетрагідрокраннабінолу (ТГК). Показано, що для виведення безнаркотичних сортів конопель південні сорти було виключено з селекційного процесу і створено сорти з незначною кількістю ТГК або з повною його відсутністю.
Посилання
Введенский Д.?., Новые формы семеноводческой работы с коноплей, и их возможное значение для нашей пеньковой промышленности /
Д.?. Введенский, П.?. Лисицин // Вестник льняного и пенькового дела. 1930. – Кн. 2. – 245 С.
Вировець В.Г., Селекція як засіб елімінації наркотичної дії посівних конопель (Cannabis sativa L ) Зб. наук. праць / В.Г. Вировець, І.М. Лайко, Л.М.Горшкова // Проблеми генетики, селекції, біотехнології. (Присвячена 120-літтю від дня народження академіка М.І. Вавілова): К.: ЛОГОС, 2007- Т. 2 –
С . 4653.
Горшкова Л.М. Успадкування вмісту каннабіноїдних речовин у конопель (Cannabis sativa L ) Л.М. Горшкова //III Міжнар. наук. – практ. конф., присвячена пам’яті академіка М.М. Гришка «Перспективи розвитку сучасної біології, тенденції та напрями», 8 - 9 жовтня 2009 р. - м. Глухів, 2009.-8 с.
Горшкова Л.М., Пріорітет українських вчених в селекції наркотичних конопель/ Л.М. Горшкова, В.Г. Вировець // Досягнення і проблеми генетики, селекції та біотехнології: зб.наук. праць НАН України, НАМН України, Українське тов. генетиків і селекціонерів ім. М.І. Вавілова / [редколегія В.А. Кунах ( гол. редактор)]. – К: ЛОГОС, 2012. – С. 37–45.
?онов Ф.Ф., Волокно / Ф.Ф. ?онов, Г.Г. Швиттау. – Л.: ?зд-во Центрсоюз. – Лен.-дон, 1924. – 57 С.
Лисицин П.?., Культура конопли в Соединенных штатах / П.?.Лисицин // Семеноводство. – 1931. - № 1. – С.17–21.
Лихварь Д.Ф. Вопросы акклиматизации сельскохозяйственных растений / Д.Ф. Лихварь.- К.: Урожай, 1969. – С. 4369.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).