Антипіренна композиція для вогнезахисту целюлозовмісних матеріалівDOI: http://dx.doi.org/10.31548/dopovidi2021.01.015

Z. Sirko, E. Starysh, N. Tsireny, O. Tsapcko, D. Torchilevskyi, L. Kysyl

Анотація


У статті наведено результати досліджень зі створення антипіренної композиції для вогнезахисту целюлозовмісних матеріалів. Проведено аналіз антипіренних композицій для просочування матеріалів на основі целюлози. Показано, що найбільш ефективними з точки зору забезпечення вогнезахисту в твердій фазі і при тлінні є з’єднання на основі фосфору, здатні під час нагрівання розкладатися з утворенням фосфорної кислоти, яка пригнічує пряме окислення та знижує у значній мірі поширення вогню. Також заслуговують на увагу композиції на основі солей і кислот фосфору та азоту. Механізм дії цих композицій направлений на зменшення кількості теплоти під час горіння та стає недостатнім для самостійного горіння. Встановлено також, що під час загоряння вогнезахисні композиції взаємодіють з компонентами целюлози, що утворює залишковий фосфор та азот, у результаті чого збільшується ефективність вогнезахисної дії. Вогнезахисні просочувальні композиції – це водні розчини антипіренів. Матеріали просочують в ємності з антипіренним розчином або розпилюють по поверхні матеріалу промисловим пульверизатором. Даний метод простий та ефективний, але результат недовговічний. Більш ефективним є спосіб введення антипірену на молекулярному рівні в структуру волокна. Одним із важливих методів є поновлення вогнезахисних властивостей матеріалів за період їх експлуатації та виробів із них.


Ключові слова


експлуатація, вогнезахищеність, антипіренні композиції, метод нанесення, випробування, вогнезахисті властивості

Повний текст:

PDF

Посилання


Vatazhkiv D. A., Nifantev E. E., Rohovin Z. A. (1966). Novyi metod sintezu fosforovmisnykh efiriv tseliulozy. Vysokomolekulyarni zednannya. T. 8, в„– 1. Р . 76 - 79.

Leonovich A.A. (1978). Suchasni sposoby vyhotovlennya vohnezakhyshchenykh derevnykh plyt. M.: VNIPIEIlisprom, 36.

Sirko Z.S., Hrabovskyi O.V. (2010). vynakhidnyky. Vohnezakhysnyi zasib. Ukrainskyi patent, в„– 52102.

Sirko Z.S., Tarasiuk O.B., Bobkova O.V. (2014). vynakhidnyky. Vohnezakhysnyi zasib. Ukrainskyi patent, в„– 91685.

Sirko Z.S., Tarasiuk O.B., Bobkova O.V. (2014). vynakhidnyky. Vohnezakhysnyi zasib. Ukrainskyi patent, в„– 93634.

Sirko Z.S., Hrabovskyi O.V. (2018). vynakhidnyky. Vohnebiozakhysnyi zasib. Ukrainskyi patent, в„– 129366,

Sirko Z.S., Torchylevskyi D.P. (2010). vynakhidnyky. Vohnebiozakhysna kompozytsyya z nadannyam hidrofobnosti. Ukrainskyi patent, в„– 52102.

Sirko Z.S., (2019). vynakhidnyk. Vohnebiozakhysnyi zasib. Ukrainskyi patent, в„– 138954.

Sirko Z.S., Tsapko Yu.V., Tsapko O.Yu., Starysh Y.A., Zaptalov B.Y. (2019). vynakhidnyky. Prosochuvalna kompozytsiya dlya vohnebiozakhystu brezentu. Ukrainskyi patent, в„– 137633.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.