Використання кормової добавки Імунобактерин-D за вирощування телят
DOI:
https://doi.org/10.31548/dopovidi2016.03.010Ключові слова:
пробіотики, імунобактерин, телята, адаптація, бактерицидна активність, жива вага, природна резистентність, Васillus subtilis, Васillus licheniformisАнотація
Застосування пробіотиків у ветеринарії сприяє відновленню травлення, біологічного статусу, імунної відповіді, підвищує ефективність вакцинацій. Для даного дослідження було взято препарат імунобактерин-D. З’ясовано, що кормова пробіотична добавка імунобактерин-D у добовій дозі 5 гр. позитивно впливає на показники приросту живої маси та природні захисні властивості організму телят. За випоювання1-2 місячним телятам молока разом з кормовою пробіотичною добавкоюімунобактерин-Dдобовий приріст живої маси дослідних тварин збільшився на 8,6 % порівняно з контролем. Кормова добавка підвищує захисну здатність організму телят, збільшуючи бактерицидну активність сироватки крові у несприятливих кліматичних умовах.
Посилання
M. I. Tsvilihovskyy ed. (2014). Internal non-contagious disease of animals. Kyiv: Agricultural Education, 614. (In Ukraine).
V. A. Bortnichuka ed. (2007). Veterinary Microbiology. Ball: New Book, 240.
I. D. Derev'yanenko, A. S. Demchenko ed. (2009). Physiology of farm animals. Kyiv: Center of educational literature, 568. (In Ukraine).
V. V. Vlizlo ed. (2004). Physiological and biochemical methods of research in biology, veterinary medicine, guide. Lviv: Institute of animal biology UAAS, 399. (In Ukraine).
Yanovich V. G., Sologub L. I. (2000). Basics transformation of nutrients in the body ruminants. – Lviv: Triada plus, 384.
Levchenko V. I., Zayarnyuk V. P., Panchenko I. V., Ivchenko V. M. (1997). Gastrointestinal disease of the newborn calves. Veterinary Medicine of Ukraine, 30-33. (In Ukraine).
Kovalenko V. F. (2010). Effect of certain drugs on mikrobiotychnyh digestion.Veterinary Medicine of Ukraine, 13, 58. (In Ukraine).
Akimenko L. (2005). Probiotics in veterinary medicine. Veterinary Medicine of Ukraine, 5, 37-38. (In Ukraine).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).