Управління лісовими ресурсами та зміна клімату
Анотація
Адаптація управління лісовими ресурсами до зміни клімату передбачає вирішення кількох аспектів, які включають в себе компетенції менеджерів, що приймають рішення; розробку варіантів управління поточними, а також передбачуваними біокліматичними та соціально-економічними умовами, а також шляхи оцінки та математичне моделювання рішень.
Проведено аналіз процесу адаптивного управління та розроблено структуру, що включає аспекти, які забезпечують структурований спосіб аналізу проблем та можливостей управління лісами в умовах зміни клімату.
Запропоновано стратегію адаптації щодо відтворення структури та різноманітності лісів, виробництва біомаси та деревини і зменшення пошкоджень, спричинених кліматичними змінами. Враховано просторову неоднорідність територій, що відображають різноманітність умов в Європі.
Ключові слова: поведінкова адаптація; лісове господарство; управління знаннями; математичне програмування; моделі на основі технологічних процесів; просторове плануванняПосилання
Harris et al., 2009; IPCC, 2014
Harris et al., 2009; Volney and Fleming, 2000; Stocks et al., 1998
Eriksson, 2014; van Gameren and Zaccai, 2015; Lawrence, 2017; Sohngen and Tian, 2016
Allen et al. 2000, IPCC 2014
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).