Обліково-інформаційне забезпечення стратегічного розвитку аграрної сфери
Анотація
У сучасних умовах успішна діяльність аграрного секто- ру повинна забезпечуватися результативною системою управління і ефективною системою обліково-інформаційного забезпечення. Підви- щення потреби у структурованій системі взаємодії між суб`єктами підприємницької діяльності, боротьба на регіональних, державних (внутрішніх) і світових продовольчих ринках, постійне збільшення економічних, екологічних, соціальних та інших ризиків, відсутність єдності між економічними, соціальними та екологічними аспектами потребують формування нових підходів до управління на основі збалан- сованої та доцільної облікової інформації.
Метою дослідження є розкриття значимості обліково-інформацій- ного забезпечення для подальшого обґрунтування стратегії розвитку аграрної сфери. У статті розкрито основні підходи до формування системи менеджменту як цілісності, визначені види облікової інформації з точки зору цінності для управління, зазначені ключові проблеми аграр- ного сектору економіки та його обліково-інформаційне забезпечення. Отже, відсутність чіткої та неупередженої облікової інформації, розбалансованість в галузевій структурі аграрного сектору економіки ослабили системні фактори забезпечення конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції та продовольства як в Україні, так і за її межами, що і потребує подальшого дослідження.
Ключові слова: облік, інформація, обліково-аналітичне забезпе- чення, аграрний сектор, ризикиПосилання
Bruxanskyj R. (2016) Aktualizaciya strаtegichnyh vektoriv oblikovo- analitychnogo zabezpechennya systemy upravlinnya agrarnyh pidpryemstv Ukrayiny. Ukrayinskyj zhurnal prykladnoyi ekonomiky. Tom 1. № 1. P. 11 – 21
Butynecz F. Shho daye gospodaryu buxgalterskyj oblik? Mizhnarodnyj zbirnyk naukovyh pracz (2017). V. 2(5). P. 4 – 17 URL: http://pbo.ztu.edu.ua/ article/viewFile/103443/98681.pdf
Pro shvalennya Strategiyi rozvytku agrarnogo sektoru ekonomiky Ukrayiny na period do 2020 roku: sxvaleno rozporyadzhennyam Kabinetu Ministriv Ukrayiny (2013) #806-r. URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/806-2013-%D1%80
Gudzynskyy O. ed. (2012) Systema menedzhmentu instytucionalnoyi transformaciyi ekonomiky Ukrayiny (teoretykometodologichnyj aspekt). Kyiv: Agrar Media Grup, 771.
Gudzynskyj O.D., Sudomyr S.M., Gurenko T.O. Teoretyko-metodologichni zasady rezultatyvnogo upravlinnya rozvytkom pidpryyemstv. Kyiv: Komprynt, 404.
Czaruk V. (2017) Buhgalterskyj oblik u systemi strategichnogo upravlinnya agrarnym pidpryemstvom. Ekonomichnyj analiz: 27(1) : 280 – 285.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).