Основи цифрової економіки в стратегії розвитку аграрної сфери України
Анотація
Перед економікою України постали складні й важливі проблеми, від вирішення яких залежить майбутнє держави: які функції повинна виконувати держава, які форми і методи регулювання вона має для цього застосовувати, якою має бути специфіка управління розвитком соціально-економічних процесів в аграрному секторі, особливо щодо розвитку сільських територій. У сукупності це свідчить про те, що основні проблеми змінили вектор у бік сфери управління і, зокрема, в площину її економічних методів на цифровихзасадах.
У середині 1990-х років, із розвитком технологій, виник термін «цифрова економіка». Він покликаний пояснити систему економічних відносин, що виникли, та були засновані на використанні цифрових інформаційно-комунікаційних технологій. Сьогодні ініціативою Європейського Союзу є запровадження цифрової економіки, що є надзвичайно важливим для соціального розвитку, традиційних секторів економіки та сфери державного управління країни і є сферою з нереалізованим потенціалом як в Євросоюзі, так і в Україні. Перспективним є створення Цифрового співтовариства із поєднанням комунікаційних ринків 28 країн-членів ЄС та країн не-членів ЄС задля спрощення процесу обміну інформацією, підвищення надійності захисту систем та даних, розширення бізнес-можливостей країн-учасниць цифрової спільноти. У статті визначено зміст та складові цифрової економіки, досліджено та проаналізовано передумови її запровадження в Україні. Узагальнено характерні особливості та показники рівня розвитку та проникнення інформаційно-телекомунікаційних технологій, зокрема в аграрній сфері економіки.
Наголошено на можливості реалізації прискореного сценарію цифрового розвитку, як найбільш релевантного для України з точки зору викликів, потреб та можливостей. Визначені складові сценарію, передусім, зменшення асиметрії можливостей доступу до інтернету на усій території. Сьогодні Україна знаходиться на унікальному етапі розвитку, коли це можливо ще здійснити, при креативній культурі та вмінні генерувати ідеї, про що свідчать високі показники у рейтингу Global Innovation Index.
Ключові слова: цифрова економіка, інфокомунікації, цифрові технології, цифровий розвиток, цифровий ринок, інформація, IT-компанії, цифровізація, кіберфізичний простірПосилання
.Dorozhnia karta tsyfrovoi ekonomiky. Yak naikrashche adaptuvaty yevropeiskyi dosvid (2016). [Electronic resource]. Available et: https://www.eurointegration.com.ua/ experts/2016/10/12/7055753/
The Concept of Disclosure of the Digital Economy and Accompaniment of Ukraine for 2018-2020. [Electronic resource]. Available et: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/67-2018-%D1%80
Liashenko V.I., Vyshnevskyi O.S. (2018). Tsyfrova modernizatsiia ekonomiky Ukrainyy ak mozhlyvist proryvno horozvytku: monohrafiia. Kyiv:NAN Ukrainy, In-t ekonomikyprom-sti.
Digital economy [Electronic resource]. Available et: http://ec.europa.eu/growth/sectors/digital-economy/index_en.htm – Titlefromthescreen.
McKinsey Global Institute. “Internetmatters: The Net’ssweeping impact on growth, jobs and prosperity”, report, May, 2011. [Electronic resource]. Available et: http://www.mckinsey.com/features/sizing_the_internet_economy – Titlefromthescreen.
The Digital Economy and Society Index (DESI) [Electronic resource]. Available et: https://ec.europa.eu/digital-agenda/en/digital-economy-and-society-index-desi
The Entrepreneurship 2020 Action Plan [Electronic resource]. Available et: http://ec.europa.eu/enterprise/policies/sme/entrepreneurship-2020/index_en.htm.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).