Державний матеріальний резерв України: проблеми та перспективи функціонування
Анотація
Метою дослідження було обґрунтування поняття державного матеріального резерву України, дослідження проблем та перспектив його функціонування.
Під час проведення дослідження використовувалися такі методи: монографічний – під час опрацювання фахових літературних джерел та роботи з текстовим представленням зазначеної проблематики; системний – для уточнення категоріального апарату; логічний – для визначення позитивних соціальних та економічних ефектів, з метою узагальнення результатів і формування висновків.
У сучасних умовах в Україні особливо відчувається потреба в налагодженій системі державного резервування з метою подолання кризи та забезпечення національної безпеки. Отже, потрібно продовжувати реформування державного резерву із впровадженням зарубіжного досвіду, що надасть можливість визначити оптимальну модель державного резерву, яка забезпечить використання ринкових механізмів для врегулювання цінових коливань на нафтопродукти, метали, основні товари, що створюють основу розвитку промисловості країни, та яка буде спрямована на забезпечення стратегічних запасів товарів та грошових ресурсів.
Елемент наукової новизниполягає в обґрунтуванні теоретичних, методичних і практичних рекомендацій щодо функціонування державного резерву України.
Основні результати нашого дослідження є важливою передумовою для вирішення питань, пов’язаних подоланням наявних проблем державного резерву в Україні.
Ключові слова: матеріальний резерв, запаси, товари, державний резерв, фінансування, стратегічні запасиПосилання
About the State Material Reserve: Law of Ukraine dated January 24, 1997 No. 51/97-ВР URL: zakon1.rada.gov.ua.
Vlasov VI (2001) Global food problem. K. 506.
Insina A.V. (2010) The Effectiveness of Using Logical Conceptsin the Process of Procuring Public Procurement. Marketing and logistics in the management system. - K. 117-119.
Kirilyuk E.M. (2009) Current state and ways of guaranteeing food safety of Ukraine. Bulletin of Cherkasy University. 153: 49-58.
Ukrainian national information agency. The State Reserve of Ukraine is celebrated for 20 years. URL: http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1053498
Shkaberin V.М. (2006) Mechanisms of state regulation of food safety system // Current problems of public administration: Collection of sciences. Works. 1(1):
-249.
United Nations Population Division. World Population Prospects: The 2006 Revision and World Urbanization Prospects: 2005 Revision // esa.un.org.
Talavyria M.P., Lymar V.V., Baidala V.V. (2017) Indicators for the analysis of bioeconomy. Economy of AIC. 3: 44-50 ues: http://eapk.org.ua/en/contents/2017/03/44
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).