Сценарно-цільовий аналіз електротехнічного комплексу харчових виробництв
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2019.02.058Анотація
Анотація. Розглянуто електротехнічні комплекси харчових виробництв неперервного типу. Метою дослідження було проведення системного аналізу електротехнічних процесів в харчових виробництвах для можливості встановлення зв'язків між складовими електротехнічного комплексу, визначення ієрархічної структури технологічних апаратів та електротехнічного обладнання комплексів, формулювання єдиних цілей і завдань для подальшого визначення сценаріїв їх функціонування. Для діагностики та прогнозування роботи електрообладнання проведено системний аналіз на основі сценарного підходу та розроблено процедури дослідження і моделювання поведінки електротехнічного комплексу харчових виробництв. Визначено основні цілі та фактори, що впливають на процес виробництва і сформовано узагальнений А-сценарій роботи електротехнічного комплексу харчових виробництв. Проведено аналітичне та динамічне моделювання для виявлення помилок на ранніх стадіях і зменшення витрат, пов’язаних з цим, при якому А-сценарій перетворюється в програф базовий і табличний. Побудовано цільовий сценарій роботи електротехнічного обладнання. На основі визначених операцій, цілей, ресурсів, та об'єктів було сформовано події підсистем і побудовано базовий програф електротехнічного обладнання харчових виробництв. В статті також показано процес побудови С-сценарію керування для моделювання взаємозв’язків електротехнічного обладнання харчових виробництв. Для проведення імітаційного моделювання визначається внутрішня структура об’єктів і ресурсів з детальним описом його атрибутів (властивостей), станів, переходів і правил. Приведений приклад створення сценарно цільової моделі С-сценарію керування електротехнічного обладнання підприємства на прикладі станції дефекосатурації цукрового заводу.
Ключові слова: електротехнічні комплекси, цільовий сценарій, моделювання, електротехнічне обладнання, харчові виробництва
Посилання
Ladanyuk, A. P., Smythyukh, Ya. V., Vlasenko, L. O., Zaiets, N. A., Elperin, I. V. (2013) Systemnyy analiz skladnykh system upravlinnya [System analysis of complex control systems]. Kyiv: NUKHT, 274 .
Zhen, X., Wang, A. (2014). The Technology about Coordination of the Production Process Associated with Complex Product Based on Task-Kitting-Crafts, Fourth International Conference on Instrumentation and Measurement, Computer, Communication and Control, 1, 67-71. doi: 10.1109/IMCCC.2014.22
https://doi.org/10.1109/IMCCC.2014.22
Pupkov, K. A. (2008). Applying the intelligent technologies — the perspective direction in the development of the theory and practice for designing and implementation the control and information processing systems, Bulletin of Peoples’Friendship University of Russia, Series engineering researches, 4, 44-52.
Ladanyuk, A. P., Vlasenko, L. O., Zaiets, N. A. (2016). Suchasni tekhnolohiyi konstruyuvannya system avtomatyzatsiyi skladnykh obyektiv: monohrafiya [Modern technologies of designing automation systems for complex objects: monograph]. Kyiv: Lira-K, 312.
Vichuzhanin, V. V., Rudnichenko, N. D. (2016). Development of the neural network model for prediction failure risk’s of the complex technical systems components. Informatics and Mathematical Methods in Simulation,. 6 (4), 333-338.
Yuditsky, S. A. (2001). Stsenarno-tselevoy podkhod k systemnomu analyzu, Avtomatyka y telemekhanyka [Scenario-Target Approach to System Analysis]. Automation and Telemechanics, 4, 163-175.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).