Розроблення комплексної програми технічного обслуговування електротехнічних комплексів харчових виробництв
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2019.04.014Анотація
Анотація. Проаналізовано та розкрито етапи процесу формування комплексної програми технічного обслуговування та ремонту обладнання, що базується на принципах обслуговування на підставі надійності (Reliability-Centered Maintenance IEC 60300-3-11: 2009). Проведено аналіз функціонування електротехнічних комплексів харчових виробництв, визначено етапи обслуговування на підставі надійності. Визначено ключове електротехнічне обладнання для розробки підсистеми прогнозування в системі реалізації процесу обслуговування на підставі надійності для електротехнічних комплексів харчових виробництв. Показано, що запропонована методологія дозволить виявляти оптимальний склад робіт попереджувального й коригуючого технічного обслуговування. Розроблена програма технічного обслуговування повинна змінюватися та періодично переглядатися залежно від моніторингу зміни ефективності та даних про відмови електротехнічного обладнання під час його експлуатації. У результаті розроблено структуру системи реалізації програми технічного обслуговування, що включає процес аналізу стану електротехнічного обладнання, з використанням підсистем прогнозування надійності первинних вимірювальних перетворювачів і електродвигунів та рекомендовані подальші дії, що необхідні для забезпечення цілей управління виробництвом. У подальших дослідженнях буде проведена програмна та технічна реалізація комплексної програми технічного обслуговування.
Ключові слова: електротехнічне обладнання, діагностика, технічне обслуговування, обслуговування на підставі надійності
Посилання
Gubarevich, O. V. (2016). Nadiynistʹ i diahnostyka elektroobladnannya [Reliability and diagnostics of electrical equipment]. Severodonetsk.
Eremeev, S. N. (2001). Profylaktycheskoe obsluzhyvanye élektrodvyhateley vysokonahruzhennoho tekhnolohycheskoho oborudovanyya [Preventive maintenance of electric motors of highly loaded technological equipment]. Electricity, 3.
Lut, M. T., Bragida, M. V., Batechko, N. G. (2015). Osnovy tekhnichnoyi ekspluatatsiyi elektroobladnannya i system avtomatyzatsiyi: navchalʹnyy posibnyk [Fundamentals of technical operation of electrical equipment and automation systems: a textbook], Kiev, 410.
Reliability in technology. Reliability management. Maintenance-oriented maintenance. URL: https://meganorm.ru/Data2/1/4293775/4293775258.pdf.
Zaiets, N., Vlasenko, L., Lutskaya, N., Usenko, S. System Modeling for Construction of the Diagnostic Subsystem of the Integrated Automated Control System for the Technological Complex of Food Industries ICMRE 2019. The 5th International Conference on Mechatronics and Robotics Engineering, February 16-19, 2019, Rome, Italy, 93-99.
https://doi.org/10.1145/3314493.3314523
Zaiets, N., Kondratenko, I. Development of an Intelligent System for Predicting the Reliability of Electric Motors. IEEE 39th International Conference on Electronics and Nanotechnology (ELNANO), April 16-18, 2019, Kyiv, Ukraine, 614-619.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).