Моделювання метаногенезу гною свиней в біогазових установках з використанням середовища simulink MatLab
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2019.04.070Анотація
Анотація. Розглянуто процес метаногенезу гною свиней у біогазових установках. Визначено, що для інтенсифікації процесів зброджування використовується кавітаційна обробка субстрату, підігрівання і перемішування енергетичних культур з оптимальною інтенсивністю завантаження субстрату. Враховуючи вимоги технологів, створено математичну модель метаногенезу гною свиней в біогазових установках. Математичну модель реалізовано та перевірено на імітаційній моделі, використавши середовища SIMULINK MATLAB, де математична модель метаногенезу реалізована на основі моделі росту популяції бактерій Моно з урахуванням процесу відмирання, що задається рівнянням Колпікова. Провівши дослідження на цій імітаційній моделі, визначено, що за перші 30 діб роботи безперервно діючого апарату біогазової установки при збільшенні відносної швидкості надходження субстрату гною свиней від 0,08 до 0,2 інтегральне значення виходу газу має найбільше значення 174.6 м3 при відносній швидкості надходження субстрату 0,08. Для цього технологічного процесу в програмному середовищі LabVIEW розроблено віртуальний прилад для перевірки функціонування. У створеному середовищі виконано візуалізацію всіх технологічних факторів та передбачено сигналізацію контролюючих параметрів. Розроблений програмний проект можна перевірити у виробничих умовах.
Ключові слова: імітаційна модель, біогазова установка, дослідження, система керування, метаногенез, газ
Посилання
Korolev, S.A., Majkov, D.V., Rusyak, I.G. (2012). Issledovanie staczionarny`kh reshenij i optimizacziya parametrov na matematicheskoj modeli metanogeneza [Research of stationary solutions and optimization of parameters on a mathematical model of methanogenesis]. Vestnik Tomskogo gosudarstvennogo universiteta, Matematika i mekhani`ka. 3, 15 – 21.
Topazh, A.G. (2018). Imitaczionnaya model' proczessa proizvodstva biogaza iz mnogokomponentnogo rastitel'nogo sy'r'ya. Analiz i parametricheskaya optimizacziya [A simulation model of the biogas production process from multicomponent plant materials. Analysis and parametric optimization]. Topazh A.G., Vigont V.A., Khvorova L.A // Khimiya rastitel'nogo sy'r'ya. 1, 171 - 184/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).