Дослідження на комп'ютерній моделі характеристик синхронного генератораDOI: http://dx.doi.org/10.31548/energiya2019.04.100

I. Golodnyi, V. Lisovenko

Анотація


Анотація. Нині широко використовуються сучасні електроустановки, зокрема дизельні електростанції, для яких в технічній літератури мало приділяється уваги дослідженню робочим характеристикам. Це пов'язано зі складністю чи високою вартістю проведення таких досліджень. З розвитком комп'ютерного моделювання зявилася можливість поглибити дослідження різних характеристик електроустановок та порівняти отримані результати з іншими.

Метою роботи є зменшення часу і витрат при дослідженні синхронного генератора за допомогою комп'ютерного моделювання.

Аналіз роботи синхронного генератора проводився з використанням положень теорії електричних машин та статистичних методів обробки результатів досліджень на комп'ютерній моделі в системі MatLab.

Для аналізу характеристик синхронного генератора розроблена в MatLab комп'ютерна модель, яка складається з синхронного генератора, трифазного навантаження та вимірювальних блоків.

В середовищі MatLab створене імітаційна комп'ютерна модель синхронного генератора, на якій для генератора 431CSL6206 потужністю 160 кВт визначені зовнішня, робоча характеристики та миттєві значення струму, швидкості та потужності.

Розроблена модель дозволяє отримати характеристики синхронних генераторів іншої потужності, підставивши у вікні настройки генератора відповідні дані.

Ключові слова: синхронний генератор, комп'ютерна модель, робочі характеристики, зовнішня характеристика, дизельна електростанція

 


Повний текст:

PDF

Посилання


Dyzelʹna elektrostantsiya AD-160 [AD-160 diesel power plant. Electronic resource 60]. Available at: http://www.ms-el.com/generator/zalivka/dizelot30/AD160yamz.html .

German-Galkin, S.G. (2002). Sylova elektronika [Power Electronics]. St. Petersburg: CROWN print, 304.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.