Дослідження властивостей нативного курячого посліду та композицій на його основі при виробництві сухих формованих біодобрив
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.02.129Анотація
Актуальність дослідження обумовлена екологічним тиском на довкілля з боку птахівничих підприємств, а також можливістю виробництва біодобрив з їх відходів. Використання біодобрив особливо актуальне для відтворення органічної речовини ґрунту, поновлення родючості та нарощування гумусної складової, особливо після вирощування енергетичних рослин. Мета дослідження – одержання даних для розробки технології виробництва сухого формованого біодобрива з додаванням сорбційних добавок методом вологого формування робочих сумішей з подальшим їх висушуванням. Виконувалися експериментальні дослідження фізико-механічних характеристик початкових та робочих сумішей шляхом додавання сорбційних добавок, зменшення їх вологості прийомам вологого формування при визначенні зусиль формування, сушки сформованого продукту. Вологе формування робочих сумішей при виготовленні сухого формованого продукту значно менш енергетично затратне. Доведено, що при сухому формуванні при вологості робочої суміші 15 – 18 % температура продукту сягає 80-120 оС, тиск формування – 20 - 50 МПа [1]. Доведено, що вологе формування робочих сумішей при дослідженні відбувалося в інтервалі вологості 50 ÷ 70%, при цьому енергетичні витрати на тиск формування – 2,45 – 5,68 МПа.
Ключові слова: біодобриво, відходи птаховиробництва, зневоднення, вологе формування, сухий формований продукт
Посилання
Kuchinskas, Z. M., Osobov, V. I., Reler, Yu. L. (1998). Oborudovanie dlya sushki, granulirovaniya i briketirovaniya kormov[Equipment for drying, pelletizing and briquetting feed]. Moskow: Agropromizdat, 208.
Avalable at: http://www.ukrstat.gov.ua/
Shelіmanova, O. V., Lyashenko, A. V., Mixalevich, V. V. , Korbut, N. S., Stecyuk, V. G. (2016). Kompleksna pererobka vіdxodіv sіl's'kogo gospodarstva z virobnictvom energonosіya, organіchnix ta organo-mіneral'nix granul'ovanix dobriv Integrated processing of agricultural waste with the production of energy carriers, organic and organo-mineral granulated fertilizers ].[Naukovij vіsnik NUBіP Ukraїni, 256, 191 – 199.
Avalable at: http://www.trepel.com.ua/
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).