Апробація виробництва сухого гранулята з нативного курячого посліду з подальшим його використанням для отриманні генераторного газу та електроенергії
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.05.149Анотація
Актуальність дослідження обумовлена необхідністю пошуку можливостей переробки органічних відходів на біогаз, тверде біопаливо, біодобриво та ін. В Україні накопичення органічних відходів постійно зростає, а переробка відбувається на рівні до 5%. Мета дослідження – одержання даних необхідних для розробки технології переробки нативного курячого посліду на генераторний газ з подальшим виробництвом електроенергії. Виконувались експериментальні дослідження фізико – механічних характеристик початкової сировини та готового продукту при напрацюванні сухого грануляту з подальшим його використанням при виробництві генераторного газу та електроенергії. Запропонований спосіб сумісного сушіння та подрібнення біомаси в одній камері дозволяє отримувати сухий гранульований продукт високої якості при мінімальних енергетичних затратах до 4000 кДж/кг випареної вологи. Проведені дослідження показали, що сировина з додаванням тирси в кількості 10 – 12 % (мас.) придатна до газифікації та подальшому використанню для роботи міні електростанції.
Ключові слова: органічні відходи, альтернативного біопалива, газифікація, генераторний газ
Посилання
Available at: www.ukrstat.gov.ua.
Ermolenko, V. O. (2002). Bіologіchno aktivnі dobriva (texnologіya virobnictva) [Biologically active fertilizers (production technology)]. Kyiv: Naukovo – virobnichij centr st «Vibіr», 151
Sergeev, V. V. (2009). Teploenergeticheskie osnovy promyshlennoj sloevoj gazifikacii rastitelnoj biomassy [Thermal Energy Basics of Industrial Layered Gasification of Plant Biomass]. Spb.: avtoref. doktorskoj dissertacii, 32.
Koliienko, V.A , Shelimanova O.V. (2015). Osoblyvosti spaliuvannia horiuchykh haziv iz zminnymy kharakterystykamy protsesu horinnia [Specific features of combustible gas from the most important characteristics of the city] Naukovyi visnyk NUBiP Ukrainy, 209(2), 181 – 188.
Batsman, V. Ye. (1974). Tekhnologiya promyshlennoy sushki pometa i povysheniye effektivnosti yego ispol'zovaniya [Technology of industrial drying of litter and increasing the efficiency of its use]. Kyiv: «Urozhay», 53.
Pat. 49454 Ukraí̈ne, MPK F26B 17/18 (2006.01). Susharka dlya pastopodíbnikh materíalív [Drying agent for paste-like materials]. Protsishin B. M., Mikhalevich V. V., Lyashenko A. V.; zayavnik ta vlasnik Ínstitut tekhníchnoí̈ teplofíziki. – № 2009 12497; zayavka 03.13.2009; opubl. 26.04.2010, Byul. № 5.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).