Абревіатури та скорочення в сучасній англійській мовіN А Hlukhovska

Анотація


Стаття присвячена абревіатурам та скороченням  в сучасній англійській мові , як однoмy із найпродуктивніших способів  для поповнення лексичного запасу мови в цілому. Сучасний темп життя вимагає від друкованих засобів передачі великого об’єму інформації за найкоротший проміжок часу, ощаджуючи на письмі. Скорочення означає утворення нових слів, замінюючи ціле слово його частиною, що є дієвим по відношенню як до окремих слів, так і до словосполучень. Розглядаються найбільш популярні способи словотворення з точки зору структури і прагматики . Всі скорочені слова функціонують в мові як і звичайні інші, таким чином набираючи специфічні граматичні флексії. Всі вони традиційно діляться на: графічні абревіатури, заглавні абревіатури, лексичні скорочення, слова-гібриди. Окрім того, всі нові скорочення мають бути знайомими пересічному споживачеві, щоб їх можна було відразу впізнати при читанні. Але треба також пам’ятати, що нові скорочення не є мовним стандартом, хоча багато з них офіційно використовується в  усіх сферах. Маючи свої власні особливості стилю, вони вимагають від людини спеціальних навичок при їхньому написанні. В цілому, скорочення залишається одним з найбільш продуктивних способів написання якісних cлів  завдяки здатністю до запам’ятовування і ощадності на письмі.


Повний текст:

PDF

Посилання


Causes and tendencies of English abbreviations. – [Електронний ресурс] – Режим доступу:http://gendocs.ru/v12499/causes_and_tendencies_of_english_abbreviations.

Encyclopedia Britannica / Britannica, 2012 Ultimate Reference Suite [2012, ENG] Год выпуска: 2012. ?здатель: Encyclopaedia Britannica (UK) Ltd. – [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3943631

Jespersen, Otto.(1982).- Growth and Structure of the English Language. – Oxford: Oxford University Press, – рp. 246 – 249.

New Hart’s Rules. The handbook of style for writers and editors. – Oxford: Oxford University Press, 2005. – 167 pp.

A.Yskakov.(2003).- Shortening words (английская аббревиатура) / A.Yskakov // English. – Jan. № 4. – C. 23 – 31.

The Merriam. Webster Unabridged Dictionary. – [Електронний ресурс] – Режим доступу:http://www.merriam-webster.com/dictionary/abbreviation

Arnold I.(1986) - The English Word. – M.: Vysshaya Shkola.

Bauer L. (1983).-English Word-Formation. – Cambridge: Cambridge University Press.

Lyons J. (1968).-Introduction to Theoretical Linguistics. – Cambridge: Cambridge University Press.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.