Cтановлення та розвиток термінології лісівництва: лексико-семантичний аспект
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog0(292).2018.0228-234Анотація
В статті розкрито поняття терміну та описано процес розвитку термінології у галузі лісівництва.
Досліджено основні особливості терміну та ряд вимог, що ставляться до нього. Головними функціями терміну є номінативна, сигніфікативна та комунікативна.
Виділяють такі особливості терміну: 1) системність; 2) наявність дефініції (для більшості термінів); 3) стислість; 4) відсутність експресії; 5) стилістична нейтральність.
Лексику, яка використовується в межах текстів з лісівництва, можна поділити на: вузькоспеціальні терміни; загальновживані слова, які використовуються в якості термінів; загальнонаукові слова; біологічні терміни та термінологічні одиниці споріднених фахових мов.
Терміни, які використовуються у галузі лісівництва можна поділити на такі тематичні групи: терміни-об’єкти (ліс), продукти лісу, назви інструментів; назви процесів та дій; назви професій; терміни-ознаки; терміни, які позначають величини.
За будовою термінологію лісівництва німецької мови можна поділити на наступні групи: терміни – кореневі слова, похідна лексика (утворена за допомогою афіксації та конверсії), терміни – складні слова, словосполучення, терміни-абревіатури, літерні умовні скорочення, символи.
Посилання
Burkovska, O. I. Ukrainian terminology of forestry as an object of studying at Ukrainian foreign language classes. Available at: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Timvum_2015_11_15.
Halperin, I. R. (1958). Ocherki po stilistike angliiskoho yazyka. [Essays on the style of the English language]. Moscow, 43-51.
Holovin, B. N. A term and a word. Available at:
https://www.booksite.ru/fulltext/terminislovo/text.pdf.
Panina, O. A. Features of the English language terminology of forestry. Available at : http://www.rusnauka.com/23_DSN_2014.
Syniathin, I. I. (1987). German-Russian Agricultural Dictionary. Moscaw, 744.
Synio V. V. (2008). Lingvistuchnyi analis nimetskoi fahovoi movy lisnytstva [Linguistic analysis of the German specialized language of forestry]. Lviv, 23.
Terminology as a science. Available at: https://studopedia.su/9_47109.
Yartseva V. N. Big encyclopedic dictionary. Available at: http://tapemark.narod.ru.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).