До проблеми перекладу англійської термінології у сфері транспортних перевезень на українську мовуN V Yaremenko

Анотація


Технічний переклад відрізняється від інших видів перекладу переважно своєю термінологією, яка є невід’ємною частиною перекладацького процесу. Транспортні технології – це сфера, яка сьогодні швидко розвивається у зв'язку з глобалізаційним поступом суспільства; внаслідок чого стає дедалі важче ігнорувати необхідність створення нових технічних термінів. Дане дослідження описує стратегії, що лежать в основі адекватного перекладу термінів сфери транспортних перевезень з англійської на українську мову. З цією метою автором було проаналізовано 140 перекладів транспортних термінів, вилучених методом суцільної вибірки з текстів двох транспортних веб-сайтів. Аналізуючи частоту використовуваних перекладацьких стратегій, було виявлено, що найчастіше як технічний прийом використовується калькування (38%). Буквальний переклад був задіяний у 26% для перекладу досліджуваних термінів, а запозичення – у 15%. Такі техніки, як пошук еквівалента та транспозиція були використані у 13% та 8% відповідно.


Повний текст:

PDF (English)

Посилання


Baker, M. (1992). In other words: A course book on translation. London: Routledge.

Bowker, L. (2002). Working with specialized language: A practical guide to using corpora. London: Routledge.

Byrne, J. (2006). Technical translation: Usability strategies for translating technical documentation. Dordrecht: Springer.

Dart Aircompany Ltd. Rules of passengers and luggage air transportation. Available at: http://aerodart.com.ua/en/rules-of-passengers-and-luggage-air- transportation/

DHL Global. Available at: http://www.dhl.com.ua/uk.html

Munday, J. (2012). Introducing Translation Studies, Theories and Applications. London, New York: Routledge.

Newmark, P. (1988). A textbook of translation. London: Prentice Hall Press, 1988.

Scheiber, M. (1993). Übersetzung und Bearbeitung. Zur Differenzierung und Abgrenzung des Übersetzungsbegriffs. Tübingen: Gunter Narr, 1993.

Sorina, Postolea. (2016). Translating in a Specialised Context: Challenges and Risks. Bulletin of the Polytechnic Institute of Iasi. Section: Social Sciences, LXII(LXVI), f.1, 51-66.

Kharchenko, S. V. (2009) Naukovo-tekhnichna terminolohiia [Scientific and technical terminoloy]. – Kyiv. 112


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.