Aнглійський лінгвістичний компонент у мові сучасної УкраїниL L Pylypenko

Анотація


Питання мовних контактів - одне з центральних питань сучасної лінгвістики. Мови та діалекти живуть і розвиваються у суцільній і тісній взаємодії, що впливає на всі сторони та рівні взаємодіючих мов. Метою даного дослідження є аналіз взаємодії української та англійської мов у економічних та культурних умовах сучасної України, під впливом соціального становища мовної поведінки, що базується на функціональній типології мов. Оцінка місця компонента англійської мови в Україні може бути як позитивною, так і негативною, в обох випадках, однак, її характер ні в якому разі не буде мовним, а політичним. Для подальших досліджень краще слідувати описовим, а не репресивним підходом до оцінки лінгвістичних даних. Якщо це явище є систематичним, це вказує на еволюцію мови, а не на погані наміри або помилки людей, що нею користуються. Філолог може лише спостерігати та інтерпретувати ці дані.


Повний текст:

PDF (English)

Посилання


Bell, R. T. (1976). Sociolinguistics: Goals, Approaches and Problems. London: Batsford.

Bell, Alan. (2013). The Guidebook to Sociolinguistics. Wiley-Blackwell, 386

Wardhaugh, Ronald. (2006). An introduction to sociolinguistics. Blackwell Publishing Ltd, 426

Arends, J., Muysken, P., Smith, N. (1995). Pidgins and Creoles: An Introduction. Amsterdam: John Benjamins.

Hymes D. Models of the Interaction of Language and Social Life // Gumperz J., Hymes D. (eds.) Directions in Sociolinguistics: the Ethnography of Communication, New York: Holt Rinehart and Winston, 1972. Pp. 35-71.

House, J. (2003). English as a Lingua Franca: A Threat to Multilingualism? Journal of Sociolinguistics, 7(4): 556–78.

Boxer, D. (2002). Applying Sociolinguistics: Domains and Face-to-face Interaction. Amsterdam: John Benjamins.

[Prospects of legislative consolidation of English as a language of international communication in Ukraine]. Available at: http://nbuviap.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=516:movi- mizhnarodnogo-spilkuvannya-v-ukrajini&catid=8&Itemid=350


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.