Феномен правосвідомості у філософській традиції
Анотація
У сучасному світі фіксується гносеологічна криза, зокрема у царині права. Вона виникає внаслідок впливу процесів глобалізації на свідомість та виявляється у нездатності індивіда осягнути складні реалії сьогодення, адекватно реагувати на зміни в сучасному просторі. Пропонується гносеологічно-правовий шлях подолання кризи. Для цього досліджуються пріоритетні правові системи сучасного глобалізованого соціуму та їхня дієвість в умовах транзитивних суспільств. Виявляється взаємна залежність аксіологічних констант буття індивіда та соціальних орієнтацій у феномені права та правосвідомості. Досліджується процес формування правосвідомості індивіда як прояв духу власної правосуб’єктності через засвоєння об’єктивного історичного досвіду людства. Правосвідомість постає результатом системної цілісності категорій справедливості, верховенства права, свободи, обов’язку, закону тощо.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).