Значення герменевтичного досвіду у філософії мистецтва Г. Г. Гадамера
Анотація
Проаналізовано герменевтичний досвід Г. Г. Гадамера у мистецтві, зосереджена увага на баченні мистецтва як саморепрезентації буття. Мистецтво – одна із фундаментальних характеристик, до яких вдається Гадамер, щоб проілюструвати основні засади герменевтичного досвіду. Вихідним фактом філософсько-герменевтичної онтології мистецтва за Гадамером є єдність мистецького твору з мовною традицією, яка розкриває нам світ мистецького твору. З цього факту випливає інтенційний характер буття мистецького твору. Можна зазначити, що герменевтичний досвід, відповідно до Г. Г. Гадамера, виявляє відкритість як його фундаментальну налаштованість, завдяки чому стає можливою діяльність досвіду в усіх його регіонах і його здатність пов'язуватися з іншими сферами, зокрема свідомістю та мовою.
Посилання
Vynohradov, M. F. (1983). Myko F. Prohramma teksta. Sovremennie zarubezhnie lyteraturnie tendentsyy [Miko F. Program text. Modern foreign literary trends]. Moscow, Russia: YNYON, 154-161.
Gadamer, G.-G. (2001). Aktualnist prekrasnoho. Hermenevtyka i poetyka : vybrani tvory [Relevance of the beautiful. Hermeneutics and Poetics: Selected Works.]. Kyiv, Ukraine: Yunivers, 51-99.
Gadamer G.-G. (1988). Ystyna y metod. Osnovy fylosofskoi hermenevtyky [Truth and method. Basics of Philosophical Hermeneutics] Moscow, Russia: Prohress, 704.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).