Ідейні підґрунтя кібернетичних концепцій В.М. Глушкова та С. Біра (на матеріалі порівняння проектів «здас» та «кіберсін»)
Анотація
На матеріалах проекту ЗДАС В. М. Глушкова та на досвіді впровадження проекту «Кіберсін» С. Біра досліджується соціально-економічне підґрунтя кібернетичних ідей з метою їх філософської концептуалізації. Аналізується актуальність принципів наукового управління економікою за допомогою IT в розрізі альтернатив капіталістичній системі управління.
Посилання
Beer, S. (1995) Brain of the Firm, 2ed. New York, USA: Wiley, 432.
Glushkov, V.M. (1975). Makroekonomicheskie modeli I principy postroenija OGAS [Macroeconomic models and principles of OGAS construction]. Moscow, USSR: Statistics,160.
Glushkov VM On the value of money in a communist society. Available at: http://www.ipri.kiev.ua/index.php?id=1043
Gorbatiuk T. (2012). Hrid-kompyutinh yak proyav hlobalizatsiynykh protsesiv suchasnoyi nauky [Grid-computing as a manifestation of globalization of modern science] Visnyk of Dnipropetrovsk university. Philosophy, sociology, political science, 2(22), 66-71.
Gorbatiuk T. (2016). Innovatsiyni tekhnolohiyi maybutnʹoho: svitohlyadnyy aspect [Innovative technology of the future: worlview aspect]. Scientific journal of NULES of Ukraine. Series: Liberal arts, 246, 137-145.
Moyev V.A. (1974) Brazdy upraleniya [Reins of government]. Moscow, USSR: The publication of political literature.– 174.
Pikhorovich V.D. (2016) Ocherki istorii kibernetiki v SSSR: Na puti k razvenchaniyu mifov [Essays on the history of cybernetics in the USSR: on the way to division of myths]. Moscow, Russia: “URSS”, 264.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).