Формування національної ідентичності через призму історичної пам'яті
Анотація
Висвітлено роль історичної пам'яті в утвердженні ідентичності
нації. Проаналізовано проблеми української національної ідентичності, процесу ідентифікації та шляхів його дослідження. Приділено увагу про,лемі історичного досвіду національної пам'яті, стратегій нарації української нації на сучасному етапі.
Посилання
Козловець М. А. Феномен національної ідентичності: виклики глобалізації : монографія / М. А. Козловець. – Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2009. – 558 с.
Нагорна Л. Історична пам'ять: теорії, дискурси, рефлексії / Л. Нагорна. – К., ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2012. – 328 с.
Подольський А. Українське суспільство і пам’ять про Голокост: спроби аналізу деяких аспектів / А. Подольський // Голокост і сучасність. – 2008. – № 1 (5).– С. 47–59.
Подольський А. Пам'ять, яка вона? [Електронний ресурс] / А. Подольський. – Режим доступу : http://historians.in.ua//index.php/istoriya-i-pamyat
Портнов А. Україна у Другій світовій війні: формування національної пам’яті українського народу // Україна і український народ у Другій світовій війні : дискусії / А. Портнов. – 2009. – Вип. 3. – 67 с.
Сміт Е. Національна ідентичність / Е. Сміт. – К. : Основи, 1994. – 224 с.
Яковенко Н. М. Нова доба – нові підручники. Про потребу дискусії над підручниками з історії України [Електронний ресурс] / Н. М. Яковенко. – Режим доступу : // http: //www. novadoba. org.ua/data/ metod/ yakovenko.rtf
Ясперс К. ?стоки истории и её цель / К. Ясперс // Смысл и назначение истории. – М. : ?зд-во полит. лит-ры, 1991. – 527 с.
Ящук Т. І. Історична пам’ять як чинник трансформації національної ідентичності в пострадянській Україні / Т. І. Ящук // Філософські проблеми гуманітарних наук : зб. наук. праць. – К., 2009. – 500 c.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).