МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ВИЗНАЧЕННЯ СОРТИМЕНТНО-ҐАТУНКОВОЇ СТРУКТУРИ ДЕРЕВОСТАНІВ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ВИБІРКОВИХ РУБОК
Анотація
Розглянуто один із методів встановлення сортиментно-ґатункової структури деревостанів при таксації лісосік. На прикладі деревостану, відведеного під прохідну рубку, описано принципи взяття моделей сосни і порядок визначення сортиментно-ґатункової структури на пні.
Таксація лісосік, модельні дерева, сортиментно-ґатункова структура
Посилання
ГОСТ 9463-88 «Лесоматериалы круглые хвойных пород, размеры и технические требования». – М. : Стандарты, 1988. – 8 с.
Державний стандарт України (ДСТУ 3071-95). Продукція лісозаготівельної промисловості. – К., 1995. – 23 с.
Захаров В. К. Лесная таксация / В. К. Захаров. – М. : Лесная промышленность, 1967. – 408 с.
Любчич М. В. Застосування сучасних технологій для підвищення ефективності використання лісових ресурсів / М. В. Любчич, І. Ф. Букша, В. П. Пастернак // Тези наукової конференції, присвяченої 85-річчю з дня народження Б. Ф. Остапенка. – ХНАУ, 2007. – С. 77–78.
Любчич М. В. Обґрунтування принципів відбору модельних дерев для встановлення сортиментно-ґатункової структури деревостанів /
М. В. Любчич, І. Ф. Букша, В. П. Пастернак // Лісівництво і агролісомеліорація. – 2008. – Вип. 114. – С. 74–79.
Про затвердження Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Держлісагентства України : наказ Державного агентства лісових ресурсів України від 21.01.2013 року № 9.
Про ефективне використання та облік лісосировинних ресурсів : наказ Державного комітету лісового господарства України від 27.06.2007 року № 219.
Поляков О. В. Адаптивна промислова сортиментація лісосічного фонду : практичні рекомендації / О. В. Поляков, М. О. Поляков // Науковий вісник Національного аграрного університету. Зб. наукових праць. – 1999. – Вип.17. – С. 345–348.
Поляков О. В. Адаптивна промислова сортиментація лісосічного фонду : нормативно-довідкові дані / О. В. Поляков, М. О. Поляков // Науковий вісник Національного аграрного університету. Зб. наукових праць. – 2008. – Вип. 122. – С. 153–158.
Поляков О. В. Адаптивна промислова сортиментація лісосічного фонду: алгоритми імітаційного моделювання / О. В. Поляков, М. О. Поляков. // Науковий вісник Національного аграрного університету. Зб. наукових праць. – 2009. – Вип.135. – С. 201–205.
Про схвалення Концепції реформування та розвитку лісового господарства : постанова Кабінету Міністрів України від 18.04.06 № 208-р. – 2006. – 6 с.
Слиш О. А. Методи дистанційного вимірювання та моделювання профілів стовбурів для встановлення їх сортиментно-ґатункової структури / О. А. Слиш, В. А. Солодовник, М. І. Букша // Лісівнича освіта і наука: історія, сучасний стан та перспективи розвитку : м-ли міжнар. наук. конф.,16–19 жовтня 2013 р. – Х. : ХНАУ, 2013. – С. 152–155.
Специфікації на деревину, яка заготовлюється в ДП «Вовчанське ЛГ» в 2012 р.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).