ДОСВІД ЛІСОПОНОВЛЕННЯ ДУБА ЗВЧАЙНОГО (Quercus robur L.) У ДЕРЖАВНОМУ ПІДПРЄМСТВІ «СМІЛЯНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» З ЗАЛУЧЕННЯМ КОНТЕЙНЕРНОГО САДВНОГО МАТЕРІАЛУЮрій Юрійович Сегеда

Анотація


Висвітлено спосіб та технологію лісопоновлення дуба звичайного у державному підприємстві «Смілянське лісове господарство» Черкаського обласного управління лісового і мисливського господарства з залученням контейнерного садивного матеріалу. Показано переваги такого способу лісопоновлення порівняно з традиційними способами: висівом жолудів та висаджуванням сіянців з відкритою кореневою системою. Встановлено, що біометричні показники однорічних контейнерних рослин дуба звичайного перевищували такі ж показники однорічних рослин, які виросли з жолудів та сіянців, вирощених з відкритою кореневою системою, за загальною масою рослин в 3,9 і 3,7 разів, масою кореневої системи в 4,0 і 3,9, висотою надземної частини в 2,0 і 1,2 й діаметром кореневої шийки в 1,63 і 1,60 разів

Повний текст:

PDF

Посилання


Агрохімічний аналіз. К., 2005. – С. 190.

Гордиенко М.?. Культуры дуба в дубравах / М.?. Гордиенко, В.?. Карпенко, Н.М. Гордиенко. – К. : Урожай, 1993. – 412 с.

Жуков А.Б. Дубравы СССР / А.Б. Жуков. – М. – Л. : Гослесбумиздат, 1950. – Т. 1 : Дубравы УССР и способы их восстановления. – 352 с.

Сендонін С.Є. Вікова динаміка кількості природного поновлення дуба звичайного під наметом пристигаючих насаджень. – Наук. вісник НУБіП України. – К. – 2015. – № 216. – частина І.– Серія «Лісівництво і декоративне садівництво». – С. 72 – 77.

Яворовський П.П. Динаміка розвитку лісів і шляхи вдосконалення ландшафтно-екологічного лісівництва в лісопаркових господарствах Києва / Наук. вісн. НАУ. – Лісівництво. – 2002. – Вип. 54. – С. 268–271.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.