ДОСВІД СТВОРЕННЯ І УТРМАННЯ ЗЕЛЕНХ НАСАДЖЕНЬ У МІСТАХ ЄВРОП ТА ЙОГО ВКОРСТАННЯ В УКРАЇНІC.В. Роговський

Анотація


Проаналізовано досвід створення та утримання зелених насаджень у містах Європи. Показано підходи до створення насаджень різного призначення, вивчено склад дендрофлори насаджень спеціального призначення та загального користування в містах Відень, Будапешт, Краків, Прага. Зосереджено увагу на екологічному підході до озеленення ділянок, де можлива ерозія ґрунту, а також на роль заліснених і залужених ділянок у поглинанні та очищенні поверхневих вод. Наведено асортимент дерев та кущів, які використовуються в садах та парках, у вуличному придорожньому озелененні та в діжковій культурі. Підкреслено тенденцію до використання культиварів, які за декоративними якостями та екологічними властивостями є найперспективнішими у міських умовах. Показано роль вертикального озеленення, прибудинкових палісадників та садів на даху у формуванні образу сучасного міста. Зроблено висновок про необхідність використання цього досвіду в Україні.

Асортимент дерев та кущів, культивар, функції зелених насаджень, парк, сквер, бордюр, живопліт, міксбордер, розарій, вертикальне озеленення, палісадник, сади на даху, екологічна роль насаджень.


Повний текст:

PDF

Посилання


?гнатьева М. Экологический дизайн – новое направление в американской ландшафтной архитектуре / М. ?гнатьева // Ландшафтная архитектура. Дизайн. – 2007. – № 2. – С. 18–21.

Лунц Л.Б. Городское зелёное строительство / Л.Б. Лунц. – М. : Стройиздат, 1974. – 269 с.

Кучерявий В.П. Озеленення населених місць : підручн. / В.П. Кучерявий. – Львів : Світ, 2005. – 456 с.

Омельяненко Г. Озеленение территории в планировке городов США: московский взгляд на общие проблемы / Г. Омельяненко // Ландшафтная архитектура. Дизайн. – 2007. – № 2. – С. 14–17.

Дендрофлора України: дикорослі й культивовані дерева і кущі. Голонасінні / за ред. М.А. Кохна. – К. : Фітосоціоцентр, 2002. – 348 с.

Дендрофлора України: дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Ч.1. / за ред. М.А. Кохна. – К. : Фітосоціоцентр, 2002. – 448 с.

Дендрофлора України: дикорослі й культивовані дерева і кущі. Покритонасінні. Ч. 2. / за ред. М.А. Кохна та Н.М. Трофименко. – К. : Фітосоціоцентр, 2005. – 716 с.

Каталог древесного питомника Lorberg. – ?зд. 86. – 2011. – 535 с.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.