БЕЗПЕКА ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБЛАДНАННЯ БІОТЕРМІЧНОІ ОБРОБКИ РОСЛИННИХ ВІДХОДІВ

Автор(и)

  • О. С. Полянський
  • О. В. Дьяконов
  • О. С. Скрипник
  • В. І. Д’яконов

Анотація

Розглянуті проблеми нормування елек-тромагнітних випромінювань. В даній статті розпові-дається про фізику впливу мікрохвильового випромі-нювання на різні матеріали і людини, про відмінність мікрохвильового і іонізуючого випромінювання, про захист від мікрохвильового випромінювання і про іс-нуючі в світі стандартам при роботі з НВЧ. Описані су-часні підходи до встановлення гранично-допустимих рівнів ЕМВ та можливі зміни в організмі людини під впливом високочастотних випромінювань, наведено основні способи та засоби захисту від них. Охаракте-ризовано найбільш поширені джерела електромагніт-ного поля, під впливом якого знаходиться кожна лю-дина. Обговорюються перспективи досліджень, спря-мованих на уніфікацію та оптимізацію міжнародних та національних нормативів гранично допустимих рівнів впливу електромагнітних випромінювань на людину.
Виявлено що потужність випромінювання, що по-глинається матеріалом (деревиною) регулювати немо-жливо, вона залежить від виду рослинних відходів, їх вологості і форми. Встановлено, що необхідно прави-льно вибирати потужність випромінювання, що погли-нається захистом і потужність випромінювання НВЧ джерела з урахуванням, що для забезпечення фонової потужності, яка може впливати на людей.
Розглядається методика вибору захисту від впливу кількох джерел ЕМВ що в даний час є пробле-мою і вимагає виконання групи заходів, а процес їх ре-алізації є досить трудомістким і пов'язаний в деяких випадках зі значними матеріальними витратами. Вибір засобів захисту ускладнюється необхідністю одночас-ного обліку параметрів декількох складових ЕМП, еле-ктричних і магнітних властивостей матеріалів екрану, його конструкції, геометричних розмірів та ін.. Пред-ставлена математична модель обмеження потужності НВЧ установки для сушіння деревини, що враховує гранично-допустиме значення фонової енергії.

Посилання

ДСН 239-96. Державні санітарні норми і пра-вила захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань. Київ. 1996. 28 с.

ГОСТ 12.1.002-84. Электрические поля про-мышленной частоты. Допустимые уровни напряжен-ности и требования к проведению контроля на рабочих местах.

ГОСТ 12.1.006-84. Электромагнитные поля ра-диочастот. Допустимые уровни на рабочих местах и требования к проведению контроля.

ДСанПіН 3.3.2.007–98. Державні санітарні пра-вила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин.

ДСанПіН 3.3.6–096–2002. Державні санітарні норми і правила при роботі з джерелами електромаг-нітних полів

Селиванов С. Е., Филенко В. В., Бажинов А. В., Будянская Э. Н. Электромагнитные загрязнения био-сферы автотранспортом (автомобили, электромобили, гибридные автомобили) Автомобильный транспорт. 2009. № 25. С. 24–32.

Савицкая Я. А., Паслен В. В. Влияние высо-ко-частотных электромагнитных полей на организм чело-века Екологія та ноосферологія. 2009. № 1, 2. Т. 20. С. 38–43.

Олешко Т. І. Системний підхід до впливу компо-нентів стільникового зв’язку на стан навколишнього середовища. Режим доступа: http:// ar-chive.nbuv.gov.ua/portal/natu-ral/mtit/2012_66/m66_st07.pdf.

High-frequency electric current for drying of wood – historical perspectives. Режим доступа: https://scielo. conicyt.cl/pdf/maderas/v8n2/art01.pdf.

Titov E., Migalyov I. The technology of electro-magnetic radiation danger estimation using the hardware-software module. MATEC. Web Conf. 2017. Vol. 102. P. 01035. URL: https://doi.org/10.1051/ matec-conf/201710201035.

Грачев, Н. Н., Мырова Л. О. Защита человека от опасных излучений. Москва. Б?НОМ. Лаб. знаний, 2005. 317 с.

Яковлев В. Н. Электромагнитная совмести-мость электрооборудования электроэнергетики и транспорта. Москва. МЭ?. 2010. 588 с.

Antti L. Microwave drying of hardwood: simulta-neous measurements of pressure, temperature, and weight reduction. Forest Prod. 1992. J. 42(6). Р. 49–54.

Antti L. Heating and drying wood using micro-wave power. PhD-Thesis, 1999. Skelleftea.

Abramenko S. N. The drying of wood by electric currents of high frequency. Woodworking, 1934. USSR 10. Р. 65–68.

Hansson L., Antti L. Design and performance of an industrial microwave drier for on-line drying of wood components. 8th IUFRO Wood Drying Conf., 2003. Bra-sov, Romania. Р. 156–158.

Leiker M., Aurich K. Sorption behaviour of micro-wave dried wood. Proceedings 8th IUFRO Wood Drying Conference. 2003. Brasov, Romania. Р. 237–240.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-07-15

Номер

Розділ

Статті