ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКТИВНО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ДВОБАРАБАННОГО НАВІСНОГО ПРИСТРОЮ ПРИЧІПНОГО РОЗКИДАЧА ДОБРИВ ПРТ-10
Анотація
Розроблена конструкція двобарабан-ного навісного пристрою для причіпного розкидача органічних добрив ПРТ-10, що суттєво розширює його технологічні можливості при механізації компо-стування. Експериментальна конструкція установлена на розкидач органічних добрив і складається з ниж-нього і верхнього літерів фрезерно-барабанного типу. Верхній бітер зміщується відносно вісі нижнього на ±400мм. Вибрано діапазон значення факторів дослі-дження: частота обертання верхнього і нижнього бітерів: 170–490 хв-1, а також лінійні швидкості тран-спортеру – 0,05…0,25 м/с.
Моделювання проведено за планом Бокса-Бенкіна із загальною кількістю дослідів – 27. Основні критерії роботи: однорідність за вологістю, пропускна спроможність, споживана енергетична потужність. З використанням програмного пакету Mathematiсa проведено апроксимацію отриманих даних, в резуль-таті якої отримано рівняння залежності потужності і однорідності суміші від факторів дослідження.
В результаті експериментальних досліджень при-чіпного розкидача добрив ПРТ-10 із двобарабанним навісним пристроєм встановлені залежності середньо-го значення витрачаємої потужності P і однорідності гноє-компостної суміші δW від частот обертання ниж-нього та верхнього робочих органів n1, n2, швидкості переміщення гноє-компостної суміші (швидкість тра-нспортеру ПРТ-10) V і розташування верхнього робо-чого органу відносно нижнього L. Визначені раціона-льні конструктивно-технологічні параметри розроб-леного навісного пристрою в результаті вирішення компромісної задачі, а саме забезпечення найбільшої однорідності гноє-компостної суміші із низькими енергетичними втратами: n1 = 320 об/хв, n2 = 170 об/хв, V = 0,05 м/с, L = –0,4 м. При цьому однорідність гноє-компостної суміші складала δ = 0,88, а споживана потужність P = 3,34 кВт.
Посилання
Павленко С. І. Обґрунтування технологічної схеми процесу компостування органічних відходів на відкритих майданчиках. Вісник національно техніч-ного університету сільського господарства імені Пет-ра Василенка. Харків. 2015. Вип 157. С. 197–201.
Павленко С. І. Обґрунтування механізованих комплексів для прискореного компостування на базі розкидачів органічних добрив. Праці Таврійського державного агротехнологічного університету. Мелі-тополь. 2016. Вип. 16. Т. 2. С. 196–210. http//nauka/tsatu.edu.ua/e-journals-tdatu/e-sndex.html.
Голуб Г. А. Агропромислове виробництво Їсті-вних грибів. Механіко-технологічні основи: моногра-фія. Київ. Аграрна наука. 2007. 332 с.
Кудря В. О. Обґрунтування параметрів робочо-го органу роторно-лопатевого типу навісного модуля до розкидувача органічних добрив: автореф. дис… канд. техн. наук. 05.05.11. Глеваха. 2015. 18 с.
Бондаренко А. М. Технические средства для подготовки и использования органических удобрений. Вестник РАСХН. 1999. № 2. С. 77–79.
Спевак Н. В. Совершенствование технологи производства компостов с разработкой и обоснова-нием параметров устройства для измельчения твердых органических удобрений: автореф. дис… канд. техн. наук. Саратов, 2005. 20 с.
Петренко ?. М. Процессы компостирования отходов животноводства: монография. Краснодар. КГАУ. 2002. 328 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).