Оптимізація механізму хитання радіально-поворотного конвеєра за рахунок зниження інерційних навантажень
DOI:
https://doi.org/10.31548/machenergy2020.03.109Ключові слова:
оптимізація механізмів, криво-шипно-коромисловий механізм, синтез механізмів, інерційні навантаженняАнотація
Стаття присвячена вирішенню практи-чної задачі з оптимізації кривошипно-коромислового механізму хитання радіально-поворотного конвеєра, який використовується для розподілу сипучих матері-алів по дузі кола. Під оптимізацією в даному випадку розуміється підбір таких розмірів механізму хитання, за яких зведений до першої ланки момент від сил опору, викликаний головним чином інерційними на-вантаженнями, що виникають від коливального руху платформи зі встановленим на ній конвеєром, є мініма-льними. Для вирішення цієї задачі спочатку прово-диться кінематичний синтез механізму хитання, який полягає у знаходженні розмірів ланок за умовами син-тезу (здійснення потрібного руху), потім – кінематич-ний аналіз, в результаті якого визначаються приско-рення ланок, від яких безпосередньо залежать сили іне-рції, і нарешті – силовий аналіз, в результаті якого ви-значається зведений до першої ланки механізму мо-мент діючих сил. На основі проведених розрахунків обирається варіант механізму з такими розмірами ла-нок, за яких зведений момент опору є мінімальним. В результаті оптимізації за рахунок вибору раціональних розмірів ланок зменшується опір руху та, як наслідок, необхідна потужність приводу механізму хитання кон-веєра.Посилання
Frolov K. V. (2001). Theory of mechanisms and machines. Moscow: Vyssh. shk. 496.
Artobolevskij I. I. (1988). Theory of mechanisms and machines. Moscow: Nauka, 640.
Zahovajko O. P. (2010). Theory of mechanisms and machines. Course of lectures for students majoring in "Dy-namics and strength of machines". Kyiv: KPI, 243.
Timofeev G. A., Umnov N. V. (2010). Theory of mechanisms and machines. Course design. Moscow: Iz-datelstvo MGTU im. N. E. Baumana, 154.
Chyornaya L.A., Timofeev G. A. (2019). Theory of mechanisms and machines. Course design. Moscow: Iz-datelstvo MGTU im. N. E. Baumana, 172.
Fyodorov N. N. (2008) Theory of mechanisms and machines: tutorial. Omsk: Izd-vo OmGTU, 224.
Burlaka, V.V., Kucherenko, S.I., Mazorenko, D.I., Tishenko, L.M. (2009). Osnovi teoriyi mehanizmiv i mashin. Kurs lekcij [Theory of mechanisms and machines. Course of lectures]. Kharkiv, 340.
Kinickij Y. T., Harzhevskij V. O., Marchenko M. V. (2014). Theory of Mechanisms and Machines in the Mathcad System. Khmelnytsky: RVC KhNU, 324.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).