НАУКОВІ ОСНОВ АЕРОЗОЛЬНОГО ОЧЩЕННЯ БІОДЗЕЛЯ

В. М. Поліщук, Т. О. Білько

Анотація


Встановлена необхідність видалення із дизельного біопалива після його нейтралізації цитрату калію шляхом водного промивання та подальшого осадження утворених пластинок. Визначені сили, що впливають на частинку (пластинку) в товщі біодизеля: Архімедові сила, сила тяжіння, а також, в певних випадках, бокова сила і сила Магнуса. Проаналізована динаміка дії цих сил при різних режимах осадження: ламінарному, турбулентному, перехідному. Наведене значення коефіцієнту опору для всіх режимів осадження частинки. Здійснене моделювання руху частинки (пластинки) при повільному її осадженні, розглянутий баланс сил, що діють на краплину. Створена математична модель осадження пластинок солей лимонної кислоти та визначена динаміка швидкості та часу їх осадження. Оскільки осадження пластинок водного розчину цитрату калію може продовжуватись протягом від 0,5 до 40 діб, для його пришвидшення рекомендується проводити розпилювання в шарі біодизеля крапель води, які приєднуючи до себе частинки цитрату калію осаджують їх на дно реактора. Встановлені раціональні розміри крапель води, призначених для промивання біодизеля, які становлять 500-1000 мкм. При цьому час осадження не перевищує 2 хв.


Повний текст:

PDF

Посилання


Поліщук В. М., Мельничук М. Д., Дубровін В. О., Мироненко В. Г. Перспектив застосування дизельних біопалив в народному господарстві // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування. Серія: техніка та енергетика АПК. 2010. № 144. Ч. 1. С. 33—43.

Поліщук В. М., Білик І. О., Драгнєв С. В., Поліщук О. В. Проблеми розвитку виробництва дизельного біопалива в Україні // Продуктивність агропромислового виробництва. 2007. Вип. 6. С. 110—117.

Зуев Ф. Г. Пневматическое транспортирование на зерноперерабатывающих предприятиях. Москва. 1976. 344 с.

Шалугін В. С., Шмандій В. М. Процеси та апарати промислових технологій. Київ. Центр учбової літератури. 2008. 392 с.

Ветошкин А. Г. Теоретические основы защиты окружающей среды. Пенза. ПГАСА. 2002. 290 с.

Гальперин Н. ?. Основные процессы и аппараты химической технологии. Москва. Химия. 1981. 812 с.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.