РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ ФЕРМЕРСЬКИМ ГОСПОДАРСТВОМ
Анотація
Розглянуто питання розвитку фермерського господарства шляхом математичного моделювання рівноваги використання ресурсів. Показано переваги методів лінійного програмування для оптимізації використання ресурсів фермерського господарства. Одним з підходів для вирішення задачі ефективного ведення господарювання в фермерських підприємствах може бути прийнятним метод оптимізації пропорцій в господарстві. З цією метою може бути успішно використано апарат уявно-лінійного, модифікованого програмування. Нами зроблена спроба розробити модель, яка встановлює рівновагу в фермерському господарстві.
Розглянуто типове фермерське господарство, яке спеціалізується на вирощуванні зернових культур. У розпорядженні сучасного, а особливо сімейного фермерського господарства є обмежений розмір пашні, та обмежені ресурси техніки. Зазвичай це один зернозбиральний комбайн і по одному колісному та гусеничному трактору. До того ж ця техніка має низький
залишковий ресурс і відпрацьовані вдвічі чи й більше амортизаційні терміни. Звісно, фермер при необхідності може орендувати для транспортних робіт вантажний автомобіль чи найняти сезонних робітників. Крім цього, фермер може купити чи взяти у лізинг відсутню техніку в якій буде потреба.
Посилання
Кремер Н. Ш., Путко Б. А., Тришин ?. М., Фридман М. Н. ?сследование операций в экономике. Москва. ЮН?Т?. 2005. 407 с.
Савчук М. В. Лінійне програмування. Київ. ІПК ДСЗУ. 2006. 240 с.
Акулич ?. Л. Математическое программирование в примерах и задачах. Москва. Высшая школа. 1986. 360 с.
Voytyuk V. D., Rogovskii I. L. Analitical model of parallel complex system of machinery of planting. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2016. Вип. 251. С. 400—409.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).