РАЦІОНАЛЬНЕ ВКОРСТАННЯ РЕСУРСІВ ФЕРМЕРСЬКМ ГОСПОДАРСТВОМ

О. В. Надточій, О. В. Надточій

Анотація


Розглянуто питання розвитку фермерського господарства шляхом математичного моделювання рівноваги використання ресурсів. Показано переваги методів лінійного програмування для оптимізації використання ресурсів фермерського господарства. Одним з підходів для вирішення задачі ефективного ведення господарювання в фермерських підприємствах може бути прийнятним метод оптимізації пропорцій в господарстві. З цією метою може бути успішно використано апарат уявно-лінійного, модифікованого програмування. Нами зроблена спроба розробити модель, яка встановлює рівновагу в фермерському господарстві.

Розглянуто типове фермерське господарство, яке спеціалізується на вирощуванні зернових культур. У розпорядженні сучасного, а особливо сімейного фермерського господарства є обмежений розмір пашні, та обмежені ресурси техніки. Зазвичай це один зернозбиральний комбайн і по одному колісному та гусеничному трактору. До того ж ця техніка має низький

залишковий ресурс і відпрацьовані вдвічі чи й більше амортизаційні терміни. Звісно, фермер при необхідності може орендувати для транспортних робіт вантажний автомобіль чи найняти сезонних робітників. Крім цього, фермер може купити чи взяти у лізинг відсутню техніку в якій буде потреба.


Повний текст:

PDF

Посилання


Кремер Н. Ш., Путко Б. А., Тришин ?. М., Фридман М. Н. ?сследование операций в экономике. Москва. ЮН?Т?. 2005. 407 с.

Савчук М. В. Лінійне програмування. Київ. ІПК ДСЗУ. 2006. 240 с.

Акулич ?. Л. Математическое программирование в примерах и задачах. Москва. Высшая школа. 1986. 360 с.

Voytyuk V. D., Rogovskii I. L. Analitical model of parallel complex system of machinery of planting. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2016. Вип. 251. С. 400—409.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.