МОДЕЛЮВАННЯ ТА АНАЛІЗ ЕЛЕКТРОПРОВІДНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АГРОБІОЛОГІЧНОГО СТАНУ ҐРУНТОВОГО СЕРЕДОВИЩА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ
Анотація
Втілення сучасних технологій землеробства дозволяє планувати витрати насіннєвого матеріалу, добрив, пестицидів та інших технологічних матеріалів, у тому числі палива, визначати загальну стратегію управління агробіологічним потенціалом поля тощо. Проте, на сьогодні при реалізації даних технологій бракує ефективних систем збору та реєстрації (моніторингу) місцевизначеної інформації (агробіологічної та фітосанітарної) про стан сільськогосподарських угідь у технологіях точного землеробства. Існуючі способи і засоби реалізації цього процесу недосконалі.
Розвинуті точні моделі імпульсивної оптики диспергуючих середовищ таких, як ґрунти сільськогосподарського призначення (ГСП), у часовому вимірі такі моделі описують взаємодію
ультракоротких відео імпульсів, які складаються тільки з одного чи кількох коливань поля, з деякими класами діелектриків й провідників (ГСП). Поля, які збуджуються відео імпульсами у цих середовищах можна подати й аналітично завдяки точним неперіодичним і нестаціонарним розв’язкам рівнянь Максвелла. Такі розв’язки отримані безпосередньо у часовому вимірі, поза межами фур’є – розкладів й без традиційного розділення полів на частини/складові котрі залежать від часу або від координат (т. з. нероздільні розв’язки). Ці нероздільні розв’язки утворюють математичну основу аналізу несинусоїдальних хвиль. Гнучке моделювання форми відео імпульсів за допомогою функцій Лаггера дозволяє подати у явному вигляді залежності процесів відбиття й заломлення відео імпульсів електромагнітних полів від їх форм й тривалості при взаємодії з ГПС.
Посилання
Бахрах Л. Д., Блискавицкий А. А. Успехи физических наук. 1993. Т. 162. № 2. С. 160.
Ландау Л. Д., Лифиц Е. М. Электродинамика сплошных сред. Москва. Наука. 1982. 624.
Sun E., Rusch W. IEEE Transactions. Antennas & Propagation. 1994. V. 42. №1. P. 9.
Kaizer G. A. Friendly Gnide to Wavelets. N.Y. Birkhanser. 1994. 480 p.
Shvartsburg A. B. Time – Domain Optics of Ultrashort Waveforms. Oxford Univercity Press. 1996. 510 p.
Shvartsburg A. B. Non – Sinear Pulses in Integrated and Waveguide Optics. Oxford Univercity Press. 1993. 360 p.
Шварцбург А. Б. Видеоимпульсы и непериодические волны диспергирующих средах (точно решаемые модели). Успехи физических наук. 1998. Т. 168. №1.
С. 85—103.
Данилов В. А., Шварцбург А. Б. Негармонические электромагнитные импульсы в проводящей среде. Доклады Академии наук. 1995. Т. 341. №3.
С. 330—333.
Harmuth H. F., Hussain G. M. Propagation of Electromagnetic Signals. Singapore. World Scientigic. 1994. 400 p.
Диктин В. А., Прудников А. П. ?нтегральные преобразования и операционное исчисление. Москва. Физматгиз. 1961. 360 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).