Ультразвукова діагностика портальної гіпертензії у собакV. O. Salivon, V. P. Sukhonos

Анотація


На сьогодні значного поширення набули малоїнвазивні методи діагностики, до котрих з упевненістю можна віднести ультразвукове дослідження. У ветеринарній медицині ультразвукові види дослідження носять скринінговий характер. Так, за дослідження деяких систем чи органів ультразвуковими методами не існує єдиного чіткого та усіма прийнятого алгоритму обстеження. Яскравим таким прикладом може бути ультразвукове дослідження кровообігу портального русла .

Мета дослідження полягає у відпрацюванні простого та водночас дієвого алгоритму ультразвукової діагностики портальної гіпертензії, та її форм.

Дослідження було проведено на базі клініки «4 лапи» м .Київ. Матеріалом дослідження були 30 собак з первинним діагнозом асцит з підозрою на портальну гіпертензію. Дослідження проводилось на ультразвуковому апараті Philips HDI 4000 використанням конвексного датчика 3.5 Мг в режимі сірої шкали та кольорової доплерографії.

Загалом в ході роботи було досліджено 30 собак з ознаками асциту та підозрою на портальну гіпертензію, з них з діагнозом підпечінкової форми портальної гіпертензії було виявлено 10 тварин, дві з котрих мали ознаки пухлинного росту в черевній порожнині, з діагнозом печінкової форми портальної гіпертензії – 12 тварин та з діагнозом надпечінкової форми портальної гіпертензії – 8 тварин.

На основі проведених досліджень можна зробити заключення, що ультразвукова діагностика та доплерографія судин портального русла може вважатись пріоритетним методом діагностики портальної гіпертензії у зв’язку з його малоінвазивністю та високою достовірністю. Також варто відзначити те, що за допомогою ультразвукової  діагностики та доплерографії судин портального русла можливий більш точний вибір напряму та методики хірургічного лікування хворих тварин.

Ключові слова: собаки, асцит, портальна гіпертензія, ультразвукова діагностика, доплерографія, судини портального русла


Повний текст:

PDF

Посилання


Nikitina, Yu. M., Truhanova, A.I. M. (1998). Ultrazvukovaya dopplerovskaya diagnostika sosudistyih zabolevaniy [Ultrasonic Doppler diagnostics of vascular diseases]. Moskow: Vidar, 297-330.

Serov, V. V., Lapish K. (1989). Morfologicheskaya diagnostika zabolevaniy pecheni [Morphological diagnostics of liver diseases]. Moskow: Meditsina, 336.

Suter, P. F., Kon, B. (2011). Bolezni sobak [Diseases of dogs]. Moskow: Akvarium – prin, 1360.

Freym, M., Leng, Y., Mannion, P. (2008). Ultrazvukovaya dagnostika zabolevaniy melkih zhivotnyih [Ultrasonic diagnostics of diseases of small animals]. Moskow: Akvarium- Buk, 655.

Chereshneva, Yu. N., Mitkov, V. V. (2000). Vozmozhnosti vizualiziruyuschih metodov v issledovanii gemodinamiki pecheni. Udtrazvukovaya diagnostika [Possibilities of visualizing methods in the study of liver hemodynamics. Udrazonic diagnostics]. Moskow: Akvarium, 3, 103-111.

Shilov, O. Yu. (2000). Diagnostika portalnoy gipertenzii pri ulrazvukovoy angiografii pecheni [Diagnosis of portal hypertension in ultrasound angiography of the liver]. Moskva, 344.

Mahl, Т. E., Groszmann, R. J. (1990). Pathophysiology of portal hypertension and variceal bleeding. The Surgical Clinics of North America, V. 70.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.