ЧУТЛИВІСТЬ ДО АНТИБІОТИКІВ КУЛЬТУРИ ORNITHOBACTERIUM RHINOTRACHEALE
Анотація
Орнітобактеріальний ринотрахеїт належить до групи респіраторних захворювань, які на сьогодні є однією із головних проблем промислового птахівництва, оскільки призводять до значних економічних збитків за рахунок зниження продуктивності в товарних і репродуктивних стадах, погіршення якості яєць, а також до зменшення приростів та збільшення вибраковування у бройлерів. Причина цих захворювань пов’язана з дією різних факторів, як правило, взаємно посилюючих один одного. Хвороба набула значного поширення на території Європи, Америки, Азії, Африки. Велика кількість видів збудника, швидкий розвиток резистентності до антибіотиків, утруднений діагноз – ці фактори ускладнюють лікування птиці за цього захворювання. Виділення збудника класичними бактеріологічними методами є надзвичайно складним процесом, а постановка реакції чутливості до антибіотиків циркулюючого виду займає багато часу і не завжди дає бажаний результат. Проте вибір правильного хіміотерапевтичного препарату для боротьби зі збудником – головна умова успішного лікування та запорука благополуччя стада. Ключові слова: орнітобактеріоз, Ornithobacterium rhinotracheale, тілмікозин, енрофлоксацин, ORTПосилання
Tatarchuk, O. (2009) Borba s ornytobakteryozom v broilernomptytsevodstve
[Fighting with ornithobacteriosis in broiler poultry farming]. Veterynaryia, 12, 31–33.
(in Russian)
Hliebova, K. V., Maiboroda, O.V. (2015). Poshyrenniabakteriozivptytsi v
ptakhohospodarstvakhUkrainy [Distribution of bird bacteria in poultry farms of
Ukraine].Problemyzooinzh. ta vet. Med., 30 (2), 153–157. (in Ukrainian)
van Empel, P. C. M., Hafez H. M. (2005).Ornithobacteriumrhinotracheale: a
review. Avian Pathology, American Association of Avian Pathologists, 28, 217–227.
Wyffels, R., Homez, J. (2007). Pasteurellaanatipestifer isolatedfrom
respiratory lesions in partridges kept in captivity. VlaamsDiergeneeskundi g
Tijdschrift, 59, 105–106.
Ornithobacterium rhinotracheale Antibody Test Kit For the detection of
antibody to O.r. in Chickens and Turkeys. BioChek Poultry Immunoassays.
Van Empel, P.C.M. (1998). Ornithobacteriumrhinotracheale: current status and
control. In Proceedings of the 1st International Symposium on Turkey Diseases, Berlin,
–137.
van Empel, P., van den Bosch, N., LoeffenH. (1997).Identification and serotyping
of Ornithobacteriumrhinotracheale. Journal of Clinical Microbiology, 35, 418–421.
Cauwerts, K., Herdt, P., Haesebrouck, F. (2004). The effect of
Ornithobacteriumrhinotracheale vaccination of broiler breeder chickens on the
performance of their progeny. Avian Pathology, American Association of Avian
Pathologists, 31, 619–624.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).