Діагностика вагітності у нутрій
DOI:
https://doi.org/10.31548/ujvs2019.03.006Анотація
Відомі на сьогодні методи визначення вагітності у нутрій мають ряд недоліків, що робить результати їх використання малодостовірними. Внаслідок цього самки перегулюють, а господарства недоотримують приплід. З метою підвищення ефективності діагностики вагітності у нутрій нами було апробовано методи ультразвукового дослідження та колпоцитоскопії порівняно з методом бімануальної пальпації черевної стінки, який, зазвичай, використовують у господарствах з розведення нутрій.
Встановлено, що ультрасонографія є високоінформативним, неінвазивним та достовірним методом діагностики вагітності та профілактики ранніх (перший триместр вагітності) абортів (ембріональної смертності), використання якого у нутрій можливе з 20 доби після осіменіння.
Натомість, метод бімануальної пальпації дозволяє діагностувати вагітність у самок нутрій лише на 48‒55 добу, що обмежує практичність його використання.
Використання методу колпоцитоскопії дозволяє встановити оптимальний час для осіменіння самок нутрій, проте він не є інформативним у діагностиці їх вагітності, оскільки картина вагінального мазка характерна для стадії діеструсу, яка настає одразу після стадії еструсу не залежно від того відбулось запліднення чи ні.
У перспективі передбачається використання ультразвукової діагностики у програмі комплексної оцінки стану ембріону/плода та потенціалу розвитку у нутрій.
Ключові слова: ультразвукова діагностика, метод бімануальної пальпації, плідний міхур, амніон, ембріон, плоди, колпоскоцитоскопія
Посилання
Vasilenko, V.N., Mironova, L.P. (2003). Nutrievodstvo[Nutria breeding]. Rostov-na-Donu: RostYzdat. 303.
Myronova, L.P., Falynskova, N.P., Retynskyj, D.A., Pacera, A.N. (2003). Vosproyzvodstvonutryj [Nutriareproduction]. Rostov-na-Donu: SKNC VSh. 109.
Myronova, L.P. (2003). Morfologycheskye y fyzyologycheskye osnovy vosproyzvodstva nutryj [Morphological and physiological basis of nutria reproduction]. Rostov-na-Donu: SKNC VSh. 994.
Myronova, L.P. (2005). Morfofunkcyonal'nye osnovy yntensyfykacyy vosproyzvodstva nutryj [Morphofunctional basis of the intensification of reproduction of nutria]. Stavropol', 321.
Nesterova, D.V. (2004). Nutryy. Byologycheskyeosobennosty, soderzhanye, razvedenye, bolezny y lechenye [Nutria Biological characteristics, maintenance, breeding, disease and treatment]. Moscow: Veche. 48.
Pennyk, D., d’Anzhu, M.-A. (2015). Atlas poul'trazvukovoj dyagnostyke. Yssledovanyja u sobak y koshek. Moscow: AkvaryumPrynt. 504.
Fel'dman,Je., Nelson, R. (2008). Jendokrinologija i reprodukcijasobak i koshek [Endocrinology and reproduction of dogs and cats]. Moscow: Sofion. 1246.
Dann,Dzh. (2016). Citologicheskie issledovanija u sobak i koshek. Moscow: Akvaryum. 256.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).