Ферментаційні спектри у сліпій кишці дорослих домашніх кролів і диких зайців
Анотація
Встановлено, що кролі та зайці, незважаючи на їх морфологічну схожість і подібний тип травлення, вирізняються спектром кінцевих продуктів бродіння у сліпій кишці. Концентрації загального вмісту летких жирних кислот були вищими, а аміаку – нижчими у сліпій кишці кролів ніж у зайців (98,9±18,1 і 20,7±8,0 ммоль/л проти 46,8±14,0 і 33,4±12,5 ммоль/л відповідно). У сліпій кишці кролів мікроорганізми продукують більше ацетату (66,4±3,3 ммоль л) і бутирату (19,5±3,1 ммоль/л), ніж пропіонату (10,1±2,9 ммоль/л). Відповідні ж концентрації ацетату, бутирату і пропіонату у зайців були 28,4±1,8, 5,5±1,9 і 8,7±1,0 ммоль/л. Ці результати підтверджувалися в експериментах in vitro. У сліпій кишці кроля культуральна ферментація супроводжувалася чималим викидом метану (15,3±2,2 ммоль/л), а у зайців виявлено тільки слідові кількості метану (0,1 ммоль/л). За розрахунками метаболічного відновлення водню можна припустити, що відновний ацетогенез існує у сліпій кишці обох видів тварин. Отже, у кролів цекальна ферментація in vitro супроводжується чималим вивільненням метану, в той час, як у зайців він продукується в дуже незначній кількості.Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).