Щодо токсичності хлорованої водопровідної води
Анотація
Доведено, що водопровідна хлорована вода проявляє цитотоксичний вплив на культури клітин людини. Цитотоксичність зумовлена наявністю у ній вільного хлору та хлорвмісних летких речовин. Вода, безпечність, хлорування, культури клітин, цитотоксичність.
Посилання
Список літератури
Онищенко Г.Г. Проблемы качества питьевой воды в Российской Федерации и пути их решения /Г.Г.Онищенко // Водоснабжение и санитарная техника // 2010. − № 12. – С.13–15.
Перечень санитарно-гигиенических норм "Допустимые уровни содержания пестицидов в сельскохозяйственном сырье, пищевых продуктах, воздухе рабочей зоны, атмосферном воздухе, воде водоемов, почве". − Пост. №15, утв. МЗ Украины 10.06.95 г.
Подунова Л.Г. Альтернативные методы исследования (экспресс-методы) для токсикологической оценки материалов, изделий и объектов окружающей среды. Методическое пособие / Подунова Л.Г. – М., 1999. – 108 с.
Руководство по контролю качества питьевой воды. Уровни
рекомендуемых величин. − Женева, 1994. − 255 с.
СанПиН 4630-88 "Санитарные требования и нормативы охраны поверхностных вод от загрязнения сточными водами". − М., 1988.
COUNCIL DIRECTIVE 98/83/EC of 3 November 1998 on the quality of water intended for human consumption. // Official Journal of the European Communities. − 1998. − 54 с.
In Vitro Cytotoxicity Test Methods for Estimating Acute Oral Systemic Toxicity –November, 2006 – NIH Publication – № 07-4518
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).