Патоморфологічні зміни в серці котів при каліцивірусній інфекції.
Анотація
Приведено результати вивчення макроскопічних і мікроскопічних змін в серці котів, які загинули від каліцівірусної інфекції. Встановлено, що при патологоанатомічному розтині в серці знаходять зміни, типові для «легеневого серця». При проведенні гістологічних досліджень у міокарді встановлюють розлади кровообігу та дистрофічні зміни, що свідчить про токсичний вплив на серцевий м’яз. Також описані зміни в нервовій системі серцевого м’яза.Посилання
Горальський Л. П. Основи гістологічної техніки і морфофункціональні методи дослідження у нормі та при патології / Л. П. Горальський, В. Т. Хомич, О. І. Конон-ський. – Житомир. : „Полісся”, 2005. – 288 с.
Зон Г. А. Патологоанатомічний розтин тварин / Г. А. Зон, М. В. Скрипка, Л. Б. Іванівська. – Донецьк : ПП Глазунов Р.О., 2009. – 189 с.
Справочник по лечению собак и кошек с описанием лекарственных средств / ?. В. Сидоров, В. В. Калугин и др. – М., Нива России : ?здательский дом “Оникс 21 век”, 2001. – 576 с.
Чандлер Э. А. Болезни кошек / Пер. с англ. / Э. А. Чандлер, К.Дж. Гаскелл , Р. М. Гаскел. – М. : Аквариум-Принт, 2002. – 696 с.
Dawson S. Studies on feline calicivirus and its role in feline disease. PhD thesis // Universitiy of Liverpool, UK. – 1991.
Stydies on the role of feline calicivirus in chronic stomatitis in cats / J.O. Knowles, F. McArdele,S. Dawson, S. Carter, et al.] // Vet. Microbiol. – 1991. – V. 27. – № 2. – P. 205-208.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).