Особливості мікроскопічної будови плавників деяких видів риби.Б. В. Борисевич, О. М. Айшпур, К. С. Грибеник

Анотація


Приведено результати вивчення мікроскопічної будови грудних, черевних і спинних плавників окуня, плотви і коропа. Встановлено, що мікроскопічна будова різних плавників в цілому однакова як у межах одного виду риби, так і в різних досліджених нами видів риб. Кісткова тканина, яка утворює кісточки плавників окуня, плотви та коропа, не містить остеоцитів. Міжкісточкова частина плавника, яка з’єднує сусідні кісточки, в центрі містить тяж щільної волокнистої сполучної тканини, яка з двох боків оточена дермою, потім – шкірою, вкритою не ідентифікованими нами клітинами.

Повний текст:

PDF

Посилання


Горальський Л. П. Основи гістологічної техніки і морфофункціональні методи дослідження у нормі та при патології / Л. П. Горальський, В. Т. Хомич, О. І. Ко-нонський. – Житомир. : „Полісся”, 2005. – 288 с.

Козий М. С., Шерман ?. М. Гистоморфологические особености ихтиофауны Юга Украины: Монография / М. С. Козий, ?. М. Шерман. – Херсон : «Олди-плюс», 2011. – 324с.

Хомич В.Т., Дишлюк Н.В., Бирка В.С. Гістологія і ембріологія водних тварин. Навчальний посібник / за ред. В.Т. Хомича. – Житомир: ПП «Рута», 2013. – 268с.

Щербина А. К. Болезни рыб / А. К. Щербина. – К. : Урожай, 1973. – 404 с.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.