Мікроскопічні особливості загоєння ран у собакА. О. ЖУК

Анотація


Проведено гістологічні дослідження тканини з різних ділянок ран у собак в різні строки загоювання . Встановлено мікроскопічні зміни, які відбуваються під час загоювання ран, з’ясовано динаміку їх загоювання. На 2-й день по краях рани з’являються фібробласти, фіброцити та утворюються колагенові волокна. При цьому на поверхні рани фор-мується сітчаста структура з комірками відносно невеликих розмірів. З глибше розташованих тканин у зону пошкодження починають вростати кровоносні капіляри. Перетворення грануляційної тканини на типові тканини шкіри під час загоювання ран у собак починається на 4-й день. На 7-й день дерма вже досить повно сформована та починаєть-ся ріст волосин. На 15-й день шкіра в ділянці рани вже повністю набуває характерної для неї мікроскопічної будови в усіх шарах.


Посилання


Борисевич В. Б. Загальна ветеринарна хірургія / В. Б. Борисевич, І. О. Поваженко, С. І. Братюха та ін. – К.: Вища Школа, 1992, – С. 38 – 80

Борисевич Б. В. Загальна ветеринарно-медична хірургія. / Б. В. Бори-

севич, В. Б. Борисевич, О. Ф. Петренко, Н. М. Хомин – К.: Науковий світ, 2001. –

С. 89 – 100.

Панько І. С. Загальна ветеринарна хірургія / І. С. Панько, В. М. Вла-сенко, М. В. Рубленко та ін. – Біла Церква, 2002. – 274 с.

Горальський Л. П. Основи гістологічної техніки і морфофункціональні

методи дослідження у нормі та при патології / Л. П. Горальський, В. Т. Хомич, О. І. Кононський. – Житомир: Полісся, 2005. – 288 с.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.